Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Fotografia Dzikiej Przyrody w Fabryce Sztuk -wystawa jest przedłużona do 14 lutego

Data publikacji: 12.12.2013, 12:41

Fotografia Dzikiej Przyrody

Fabryka Sztuk oraz Agencja Zegart - Jerzy Zegarliński serdecznie zapraszają na wystawę „Fotografia Dzikiej Przyrody” ( W i l d l i f e P h o t o g r a p h e r o f t h e Y e a r 2 0 0 2 - 13 ). Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 grudnia br. o godz. 18.00, w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

„Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year, z lat 2002 – 2013, organizowanych przez BBC Worldwide oraz Natural History Museum w Londynie.
Konkurs odbywa się rokrocznie od 1965 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i jedenasty rok z rzędu w Polsce. Na wersję wystawy, prezentowaną przez Fabrykę Sztuk, składa się 70 wybranych zdjęć z 12 ostatnich edycji, nagrodzonych i wyróżnionych w kilkunastu kategoriach, autorstwa 68 fotografów z 22 krajów, w tym 2 zdjęcia z Polski. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród 20 - 50 tys. fotogramów, nadsyłanych rokrocznie w latach 2002 - 13.
Cele jakie przyświecają organizatorom konkursu i wystawy można najogólniej określić w kilku punktach:
• podnieść status fotografii dzikiej przyrody do rangi głównych nurtów współczesnej sztuki,
• stać się najpoważniejszym forum fotografii tego rodzaju, przedstawiając światowej widowni najlepsze obrazy natury,
• inspirować coraz to nowe pokolenia fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody,
• przedstawiać zgromadzone dzieła ludziom na całym świecie, aby ukazać im wspaniałość, dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi i pobudzić w nich dbałość o jego przyszłość.
Dzięki coraz bardziej udanej realizacji tych celów, coraz lepsze zdjęcia są oglądane przez coraz większą ilość widzów. Jeśli zliczyć ich wszystkich, to rokrocznie jest to już znacznie więcej niż milion osób, na wszystkich kontynentach, z czego w Polsce ok. 70 - 80 tys.”

/Agencja Zegart – Jerzy Zegarliński/

Patronat Honorowy nad wystawą objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.
Partnerem wystawy w Polsce jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.
Organizatorem wystawy w Polsce jest Agencja Zegart - Jerzy Zegarliński, ul. Zajęcza 8/23, 85-809 Bydgoszcz, tel. 523 719 572, kom. 502 600 723, zeg-art@wp.pl

Wystawa będzie czynna do 14 lutego 2014 r.

Wstęp wolny!

Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006