Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
"Tuwim - nie tylko dla dzieci”

Data publikacji: 02.10.2014, 08:15

Fabryka Sztuk oraz Towarzystwo Przyjaźni - Freundschaftsverein Tczew – Witten serdecznie zapraszają na spotkanie „Tuwim - nie tylko dla dzieci. Jego twórczość w oczach niemieckiego czytelnika. Spotkanie z poetą z okazji 120 rocznicy urodzin”.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 października o godz. 15:00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia 4 w Tczewie.

Tego roku obchodzimy 120. rocznicę urodzin znanego i lubianego polskiego poety Juliana Tuwima. Z tej okazji Peter Liedtke z Freundschaftsverein Tczew-Witten zaprezentował jego wiersze przed niemiecką publicznością. Poezję recytowano w języku polskim
i niemieckim, a prezentacji towarzyszyła prelekcja przybliżająca postać Tuwima. Peter Liedtke zainteresował się nie tylko znanymi wierszami dla dzieci, lecz także jego poezją z okresu twórczości kabaretowej w okresie międzywojennym. Jak postrzegany jest ten poeta w kraju naszych sąsiadów będziemy mieli okazję przekonać się już niebawem w Tczewie. Spotkanie przygotował dla Państwa Peter Liedtke przy wsparciu przyjaciół z Tczewa.

Działające w Witten Towarzystwo Przyjaźni - Freundschaftsverein Tczew-Witten dokłada wszelkich starań, aby w dalekim Zagłębiu Ruhry promować nasze miasto oraz polską kulturę i historię. Kierujący Towarzystwem Peter Liedtke zajmuje się również organizacją wielu projektów partnerskich, co m.in. tego lata zaowocowało wizytą niemieckiej młodzieży w Tczewie w klubie sportowym „Gryf”. Spektrum jego zainteresowań jest naprawdę szerokie, a o licznych projektach poczytać możemy na stronie internetowej www.tczew-witten.de

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006