Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Powroty. Z miłości do Szwecji” wystawa fotograficzna

Data publikacji: 04.06.2014, 08:38

„Tak niewiele potrzeba, żeby odwiedzić Szwecję. Wystarczy tylko wsiąść wieczorem na prom
i przepłynąć 275 km, by o poranku znaleźć się po drugiej stronie Bałtyku. Szwecja przywita nas szkierową scenerią, a następnie ugości na kamienistym wybrzeżu stolicy regionu Blekinge – Karlskronie.” (fragment wystawy „Powroty. Z miłości do Szwecji”)

To właśnie wizyta w Karlskronie w 2010 r. wzbudziła u Małgorzaty Olczak fascynację i zauroczenie, które następnie przerodziło się w miłość do Szwecji. „Powroty. Z miłości do Szwecji” to wystawa fotograficzna, dokumentująca podróże autorki po malowniczych, południowych krainach północnego sąsiada Polski. Z każdego ze zdjęć emanuje pasja i ogromne uczucie. Wyczuwalny jest sentyment do miejsc, zarówno do tych, gdzie dominuje dziewicza przyroda, jak również do miast, w których można zachwycić się spokojem i przechadzać pośród urokliwych uliczek, zatopionych pomiędzy czerwonymi, żółtymi i niebieskimi domkami. Autorka wystawy zwraca tym samym uwagę na niejednolitość szwedzkiego krajobrazu, niekiedy sielankowego, a czasami surowego, wzbudzając tym samym chęć do indywidualnego odkrywania znanej i nieznanej Polakom Szwecji oraz do „powrotów” w to cudowne miejsce.

Serdecznie zapraszamy na tę malowniczą, pełną miłości i nostalgii podróż za Bałtyk. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 1 lipca 2014 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4. Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia.

Wstęp wolny.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” 2020
Wystawy
Interdyscyplinarna wystawa!
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
Aktualności
W kolejnym filmie przybliżamy historię krzyży i kapliczek przydrożnych.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006