Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”

Data publikacji: 11.07.2014, 12:18

„Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”
Zbliża się 57. rocznica urodzin wybitnego tczewskiego artysty, Grzegorza Ciechowskiego. Genialnego i odważnego w swojej artystycznej działalności muzyka, kompozytora i instrumentalisty, poety i autora tekstów. Z tej okazji po raz kolejny złożymy hołd temu wielkiemu twórcy. Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego” otworzy drzwi do poznania historii powstania 10 wybranych płyt z bogatego dorobku artysty, pokazujących szerokie spektrum Jego muzycznych wcieleń. Od frontmana legendarnej Republiki, poprzez solowego artystę, wizjonera i prekursora nowych trendów muzycznych, po wybitnego producenta.
Wystawa będzie przedstawiona w formie kolaży tekstu, zdjęć i grafiki o indywidualnie dobranym, pod każdą z omawianych płyt, abstrakcyjnym podkładzie graficznym, nawiązującym do charakteru danego longplaya. Główną atrakcją wystawy są odpowiednio dobrane zdjęcia, w znakomitej większości unikatowe i niepublikowane, które pozyskaliśmy dzięki życzliwości rodziny, fanów, znajomych i przyjaciół Grzegorza Ciechowskiego, profesjonalnych fotografów oraz instytucji kulturalnych.
Ważnym punktem wystawy jest też upamiętnienie artystów, którzy uczestniczyli w powstawaniu danej płyty. Niektórzy z nich spisali swoje refleksje i wspomnienia, specjalnie na potrzeby wystawy. Inną niespodzianką będzie możliwość interakcji widza z wystawą za pośrednictwem smartfonów, w których będzie można wyświetlić w celach poznawczych oficjalne teledyski, reprezentujące dorobek artystyczny Grzegorza Ciechowskiego.
Uroczyste otwarcie wystawy, które odbędzie się 22 sierpnia o godz. 18:00 na placu przed dworcem PKP w Tczewie, uświetni występ Michała "Wierzby" Saidowskiego. Podczas otwarcia przewidujemy również obecność gości specjalnych, którzy będą miłą niespodzianką nie tylko dla fanów muzyki Grzegorza Ciechowskiego. Wystawę będzie można zwiedzać od 22 sierpnia do 30 września 2014 r. na terenie Węzła Transportowego w Tczewie, przed dworcem PKP.

Zapraszamy!

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
Tym kim dla odzyskania przez Polskę nieodległości był Józef Piłsudski, tym dla nas, Pomorzan, jest g...
Zielone Świątki, rys. M.E. Andriolli, Z. Gloger, Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni, Warszawa 1900, źródło: polona.pl
Aktualności
O ludowych obchodach Zielonych Świątek.
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006