Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Portret zbiorowy”. Wystawa rzeźby Sylwii Jakubowskiej

Data publikacji: 25.06.2014, 14:25

Serdecznie zapraszamy na wystawę rzeźby Sylwii Jakubowskiej pt. Portret zbiorowy. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 10 lipca o godz. 18:00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia 4.
Sylwia Jakubowska-Szycik urodziła się w Lublinie, od wielu lat mieszka i pracuje w Gdańsku. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
W obszarze świata sztuki rzeźba jest dla niej najważniejszą dziedziną eksploracji. Oprócz niej zajmuje się instalacją, tkaniną i rysunkiem. Posługuje się różnymi przedmiotami codziennego użytku, odlewami, materiałami naturalnymi, tym co zwykle znajduje się w jej najbliższym otoczeniu. Trudno wymienić wszystkie obszary, którymi inspiruje się tworząc swoje realizacje. Głównie opiera się na obserwacji otoczenia i na kontaktach z ludźmi. Istotnych bodźców do pracy, jak mówi, dostarczają jej media: telewizja, reklamy i szybka informacja. Bezustannie skupia uwagę na wszystkim co dzieje się wokół niej, aby nie stracić ani jednej okazji do zatrzymania się i notowania... Stara się ograniczać środki wyrazu do minimum, dbając jednocześnie o warstwę merytoryczną, czytelność formy plastycznej oraz wrażenia estetyczne odbiorcy. Często modyfikuje stare prace. Wykorzystując je do tworzenia zupełnie nowych wartości. Wieloelementowość, która charakteryzuje jej realizacje, daje możliwość do tworzenia wielokrotnych aranżacji, budowania nowych znaczeń w zależności od przestrzeni, czy kontekstu prezentacji.
Od 2001 roku brała udział w wielu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych.

Wystawa będzie czynna do 2 sierpnia.
Wstęp wolny!
zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
rodzina koci koci... Kociewiaków
O nas
Naszą maskotką jest koci koci... Kociewiak.
Aktualności
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór, z okazji 40-lecia pracy twórczej Wiesławy Dolina-Niżyńskiej. Jubila...
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Aktualności
Wyjątkowa wystawa. Dydaktyczki i dydaktycy kierunku Rzeźba Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sz...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006