Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
„Sznurkowa magia”

Data publikacji: 15.04.2014, 11:11

Serdecznie zapraszamy na wystawę tkanin autorstwa Ewy Nogaj „Sznurkowa magia”. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 29 kwietnia o godz. 18.00 w naszej siedzibie przy ul. 30 stycznia 4.
Danuta Ewa Nogaj - urodziła się w Morągu, a od 22 lat mieszka w Gminie Gietrzwałd. Pracuje technikami malarskimi i tkackimi. W jej pracowni powstają unikatowe tkaniny przestrzenne (trójwymiarowe abakany), rzeźby tkackie i miniatury. Używa naturalnych materiałów, takich jak sizal, bawełna, len. Tworzy też barwne batiki oraz oleje. Jej prace były wystawione na IX Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „Turek 2008“, Triennale 2010, w Galerii Sztuki “Synagoga″ w Barczewie, GOK w Biesalu, w Bartągu. W październiku 2011 r. miała wystawę indywidualną w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie. W kwietniu 2012 r. odbyła się indywidualna wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie – Galeria Spichlerz“ oraz w Gminny Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie.
„Jestem radośnie zachłanna na twórcze zagospodarowanie nicią trójwymiarowej przestrzeni, wymagające ode mnie odwagi w przekraczaniu granic wyznaczanych tkacką ramą, po pokonaniu których, ograniczać mogą mnie już tylko ramy wyobraźni. Oddając się poetyckiej refleksji, nasycam obrazy barwą i wrażliwą obserwacją. Z ciekawością i zaintrygowaniem przeżywam eksperymenty z formą i tworzywem tkackim. Snuję moją cichą opowieść na kanwie różnorodnych znaczeń i odniesień, aby każdy z Państwa mógł wybrać spośród nich coś najbliższego jego osobistej estetyce i potrzebie. Pociąga mnie wielkowymiarowość i skala kompozycji, których osnową jest twórcza ekspresja przeżywanych emocji, a wątek splatam z marzeń i kobiecych kaprysów, z cechującej mnie fantazji, a nawet uśmiechów losu. Szczególnym uśmiechem losu jest przyznanie mi przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego stypendium artystycznego, dzięki któremu powstały w 2013 roku prace zamieszczone w folderze wystawy wieńczącej stypendialny projekt. Na organizowanych obecnie w naszym kraju wystawach, rzadko mamy okazję podziwiać tkaninę przestrzenną, bo niewiele jest kontynuatorek tej oryginalnej i wymagającej techniki. Dotyczy to także rzeźby tkackiej. Na prezentowanej wystawie spotykamy więc autorską tkaninę unikatową, wykonaną techniką własną, dlatego warto skorzystać z przywileju i w oderwania od codzienności z jej masową sztuką, dać się na chwilę uwieść artystycznemu wzruszeniu”.
/Ewa Nogaj/
Wystawa będzie czynna do 25.05.2014 r.
Wstęp wolny
Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006