Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wieczór poetycki: Aleksandra Bradtke i Grażyna Zakrzewska

Data publikacji: 19.11.2015, 08:27

Serdecznie zapraszamy na promocję tomików poezji Aleksandry Bradtke pt. „Pisane sercem” i Grażyny Zakrzewskiej pt. „Zdążyć żyć”. Prezentacja wierszy będzie przeplatana występami muzycznymi. Wieczór poetycki odbędzie się 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 w naszej siedzibie przy ul. 30 Stycznia 4.

Aleksandra Bradtke – urodzona na Kielecczyźnie, po wojnie wraz z rodzicami Heleną i Franciszkiem Pokrzywkami, i rodzeństwem zamieszkała w Narkowach, następnie w Subkowach. W Subkowach też – z mężem Edmundem – założyła własną rodzinę i mieszka do dziś. Matka czworga dzieci, babcia siedmiorga dorosłych wnuków i jednego prawnuka.
Pisze o ludziach i do ludzi, o bliskich i do bliskich. Pisze o Bogu, miłości, sile zgody, o samotności, starości. Wiele ze swych wierszy dedykuje. To również życzenia ślubne, urodzinowe, na jubileusze. Niewątpliwie – pisze sercem. Sercem docenia piękno życia i przyrody.

Grażyna Zakrzewska – córka Aleksandry i Edmunda Bradtków. Nauczycielka z pasją. Subkowy-Rudno-Tczew – morski brzeg Trójmiasta-Bieszczady-Alpy – oto jej świat. Kocha góry, przemierza je pieszo i na nartach. Wędruje brzegiem morza. Pasjonuje ją kino i teatr. Fotografuje. Pisze wiersze o ludzkich namiętnościach – tęsknocie, miłości, samotności, spełnieniu i niespełnieniu.
Małgorzata Makowska-Krasnow


Wstęp wolny!
Zapraszamy
.

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006