Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Henryk Kudzio. Kopie dzieł wielkich mistrzów.

Data publikacji: 09.06.2015, 15:15

19 czerwca 2015 roku o godz. 18.00 zapraszamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 15 na otwarcie wystawy „Galeria Henryka Kudzio. Kopie dzieł wielkich mistrzów”.

Jest to druga ekspozycja prac Kopisty prezentowana w naszych murach. Pierwsza, która wpisała się w tegoroczny program obchodów Dnia Tczewa, spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Wówczas zaprezentowano zarówno autorskie grafiki Henryka Kudzio, jak i kopie światowej sławy dzieł sztuki. Tym razem zwiedzający będą mogli podziwiać około 30 obrazów – kopii dzieł takich mistrzów, jak: Fra Filippo Lippi, Hans Memling, Hieronymus Bosch, Leonardo da Vinci, Quentin Massys, Hans Holbein (młodszy), Pieter Bruegel (starszy), Caravaggio, Rembrandt, Jan Vermeer czy Jan van Huysum. Będzie to niezwykła podróż w świat wielkiego malarstwa. Wystawie towarzyszą zajęcia dla dzieci „W galerii sztuki”. Ekspozycja będzie czynna do 20 listopada 2015 roku. Uroczyste otwarcie odbędzie się w ramach obchodów Dni Ziemi Tczewskiej.

Henryk Kudzio - urodził się 24 września 1940 roku. Artysta-plastyk - ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - specjalizacja grafika artystyczna. Był asystentem w Katedrze Grafiki u prof. Piotrowicza. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Członek Związku Artystów Plastyków. Uczestniczył w licznych wystawach międzynarodowych: Bradford w Anglii, Darmstadt w Niemczech, w Danii, w Paryżu we Francji czy Florencji we Włoszech. W Polsce wystawiał m.in. w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.
Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.:
• I Ogólnopolskiej Nagrody na Plakat „Józef Wybicki”,
• II Nagrody „Międzynarodowy Dawca Krwi”,
• licznych wyróżnień z plakatu i z grafiki artystycznej.
Jego prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i zagranicą.

Wstęp wolny
Zapraszamy

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006