Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Koncert litewskiego zespołu SIAUDELA

Data publikacji: 18.06.2015, 11:01

Fabryka Sztuk oraz Konsulat Republiki Litewskiej w Gdańsku serdecznie zapraszają w sobotę, 27 czerwca br. o godz. 18.00 na koncert zespołu folklorystycznego SIAUDELA z Birżai na Litwie.

Zespół folklorystyczny SIAUDELA został założony 12 stycznia 1998 roku. Założycielką i kierowniczką grupy jest Jūratė Garnelienė. W repertuarze tego litewskiego zespołu znajdują się pieśni ludowe i tańce kraju Birżańskiego i regionu Aksztockiego. Dominujące instrumenty to: flety, rogi, harmonie, drewniane i kamienne piszczałki, basetla, bębny, pięciostrunowe i dziewięciostrunowe kokle, skrzypce.

Kraj Birżański wyróżnia się unikatowym dziedzictwem – sutartines (pieśni wielogłosowe). Zespół śpiewa podwójne, potrójne i poczwórne sutartines. Repertuar dopełniają jednogłosowe i dwugłosowe pieśni, romanse, tańce czy utwory muzyczne.
SIAUDELA jest bardzo znanym i popularnym zespołem na Litwie. Koncertują również w Europie. Uczestniczyli w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych na Łotwie, w Polsce i na Ukrainie. W 2001 roku, na międzynarodowym konkursie w Tczewie, Siaudela zajęła III miejsce.
Koncert odbędzie się w naszej siedzibie przy ul. 30 stycznia 4.

Wstęp wolny!
Zapraszamy

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006