Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Finał VII Konkursu Fotograficznego „Wakacje z aparatem”

Data publikacji: 10.12.2014, 13:41

Do historii przeszedł VII Konkurs Fotograficzny „Wakacje z aparatem”. Wdzięczny tegoroczny temat „Dziecko na wakacjach” odzwierciedlił się w uroczych fotografiach, na których królowały dzieci w najrozmaitszych miejscach, sytuacjach i zdarzeniach. Wesołych i zabawnych, nostalgicznych i zastanawiających, pełnych dynamizmu i fantazji. Wszystkie zdjęcia - te kolorowe, i te czarno-białe - wzruszały i wywoływały uśmiech na twarzy. Jury Konkursu miało niemały problem. Po burzliwych naradach wyłoniono tegorocznych laureatów.

I miejsce zajęło zdjęcie nr 108, którego autorem jest Rafał Grzenkowski
II miejsce zajęło zdjęcie nr 25, którego autorką jest Beata Czaplewska
III miejsce zajęło zdjęcie nr 4, którego autorem jest Jarosław Litka
III miejsce zajęło zdjęcie nr 61, którego autorem jest Marcin Gawroński

Wyróżnienie otrzymało zdjęcie nr 19, którego autorem jest Andrzej Wołoszyk,
Wyróżnienie otrzymało zdjęcie nr 77, którego autorką jest Marta Zołoteńko,
Wyróżnienie otrzymało zdjęcie nr 124, którego autorką jest Justyna Prabucka,
Wyróżnienie otrzymało zdjęcie nr 128, którego autorką jest Dagmara Grzeszkiewicz.

Nagrodę publiczności wygrała Daria Pytel za zdjęcie nr 110.
Głosowanie publiczności odbywało się w dniach 06.11-03.12.2014 r. Głosy można było oddawać w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4, oraz za pośrednictwem Internetu. W rankingu publiczności oddano łącznie 3781 ważnych głosów, w tym 3530 przez Internet. Zwycięskie zdjęcie otrzymało 303 głosy.
Dyrektor Fabryki Sztuk, Alicja Gajewska, podjęła decyzję o przyznaniu dodatkowej nagrody publiczności dla zdjęcia, które otrzymało najwięcej głosów poprzez głosowanie w siedzibie Fabryki Sztuk. Zwyciężyło zdjęcie nr 20, którego autorem jest Michał Bigus. Zwiedzający Fabrykę Sztuk goście oddali na nie 178 głosów.

Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Tczewa za fotografię najlepiej promującą Miasto Tczew w kategorii „Dziecko na wakacjach w Tczewie”, otrzymało zdjęcie nr 65, którego autorem jest Marcin Gawroński. Prezydent przyznał również wyróżnienie, które otrzymało zdjęcie nr 143 – autor Damian Panter.

Również w tym roku laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. Wręczenie odbyło się podczas finisażu wystawy pokonkursowej, który odbył się 8 grudnia 2014 r. Nagrodę główną - cyfrową lustrzankę - ufundował i wręczył Pan Kazimierz Smoliński, Poseł na Sejm RP. Nagrody za drugie i trzecie miejsca – wartościowe „czeki” rzeczowe wręczył – w imieniu Patrona Konkursu Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego – Wicestarosta Witold Sosnowski. Wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Fabrykę Sztuk – cyfrowe ramki fotograficzne i 14 GB pamięci USB, które wręczyła dyrektor placówki Alicja Gajewska. Nagrodę specjalną – kamerę sportową oraz nagrodę za wyróżnienie w kategorii „Dziecko na wakacjach w Tczewie” wręczyła – w imieniu Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego - Pani Katarzyna Mejna, Sekretarz Miasta Tczewa. Pod nieobecność fundatora nagrody publiczności, Andrzeja Grzyba - Senatora RP, w jego imieniu aparat cyfrowy wręczył pomysłodawca Konkursu i komisarz wystawy Jerzy Cyganowski.

Uroczystość uświetnił występ Arlety Kotlęgi, która zaśpiewała znane światowe przeboje.

Zapraszamy do udziały w VIII edycji Konkursu. Niestety, nie znamy jeszcze jego tematu.
Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wystawy
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006