Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Rozmowa ze Stanisławem Lemem: Człowiek i maszyna

Data publikacji: 28.09.2015, 11:24

Fabryka Sztuk i Towarzystwo Przyjaźni Tczew-Witten zapraszają na spotkanie „Rozmowa ze Stanisławem Lemem: Człowiek i maszyna”.

Organizatorom zależy na ukazaniu Stanisława Lema (1921-2006), polskiego pisarza, kojarzonego głównie z powieściami science fiction, jako filozofa i futurologa. Służyć będzie temu specjalnie napisany na tę okazję „wywiad” ze Stanisławem Lemem, w którym zostaną przytoczone oryginalne wypowiedzi pisarza dotyczące m.in. jego stanowiska wobec energetyki jądrowej. Skłaniają one do refleksji i prowokują do dyskusji. Celem spotkania jest również przypomnienie o katastrofie jądrowej Fukushima I (2011 r.).

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 października 2015 roku o godz. 18.00 w naszej siedzibie przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy.


*********************************************************
Towarzystwo Przyjaźni Tczew-Witten obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Od wielu lat realizuje liczne projekty historyczne i artystyczne, służące przyjaźni polsko-niemieckiej i tworzeniu zdrowych relacji sąsiedzkich. Stowarzyszenie od kilku lat współpracuje z Fabryką Sztuk. Projekt „Stanisław Lem. Człowiek i maszyna” jest piątym wspólnym przedsięwzięciem. Został on już zrealizowany w języku niemieckim, w ramach programu z okazji jubileuszu Towarzystwa Przyjaźni Tczew-Witten. W Fabryce Sztuk odczyt odbędzie się w języku polskim.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Aktualności
Przyjmujemy zgloszenia na warsztaty dla dzieci.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006