Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka

Data publikacji: 27.07.2015, 15:54

Zbliża się 58. rocznica urodzin wybitnego polskiego muzyka Grzegorza Ciechowskiego. Urodzony w Tczewie artysta swoją twórczością trwale wpisał się na karty historii polskiej muzyki rozrywkowej. Zapraszamy na wystawę plenerową poświęconą Jego pamięci. Tegoroczna ekspozycja dokumentuje wydarzenia z życia zawodowego Ciechowskiego oraz Republiki zarejestrowane przez artystę fotografika, Mirosława Stępniaka. Na ten wyjątkowy fotoreportaż składają się zdjęcia z koncertów, rocznic czy konferencji prasowych. Gratką dla fanów i sympatyków Republiki będzie też pierwsza oficjalna sesja zdjęciowa zespołu z 1982 r. Spora część zdjęć na wystawie będzie upubliczniona po raz pierwszy.

Mirosław Stępniak - artysta fotografik. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Autor licznych wystaw i publikacji. Rozkwit kariery w latach 80. zawdzięcza pracy fotoreportera w czasopismach „Razem” i „Na przełaj”, gdzie specjalizował się m.in. w tematyce muzyki młodzieżowej. To właśnie wtedy powstały prezentowane na wystawie fotografie Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika.

Wystawa „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka” czynna będzie od 21 sierpnia 2015 do 30 września 2015 w Parku im. Mikołaja Kopernika w Tczewie. Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi 21 sierpnia 2015 r. (w dniu XIV In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego) o godz. 18:00.

Wstęp wolny
Zapraszamy


Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Prace kaligraficzne inspirowane różnymi kręgami kulturowymi.
Aktualności
Wracamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 15 wraz z nowa wystawa Piotra Detlafa i Adriana Kurzawy pt. ...
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006