Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Akordeon w Polsce i na świecie

Data publikacji: 13.03.2015, 09:37

Zapraszamy na wystawę „Akordeon w Polsce i na świecie”, której otwarcie nastąpi 28 marca o godz. 19.30 przy ulicy Podmurnej 15. Uroczystość poprzedzi koncert Trio de Triville o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki.

Ekspozycja prezentuje kilkadziesiąt unikatowych instrumentów ze stroikiem przelotowym, a więc wszelkiego rodzaju akordeony i harmonie. Pochodzą one z kolekcji Pawła A. Nowaka, akordeonisty, kompozytora, pomysłodawcy i twórcy Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Najstarsze eksponaty mają około 200 lat. Na wystawie została przedstawiona również historia akordeonów, sylwetki najsłynniejszych akordeonistów i tradycje muzykowania na tym instrumencie. Zwiedzający będą mogli nie tylko zobaczyć eksponaty, ale ponadto usłyszeć muzykę akordeonową i spróbować własnych sił w grze na tym instrumencie. Całość ekspozycji zdobią reprodukcje archiwalnych zdjęć, które ukazują powszechność akordeonów.

Wystawa została zorganizowana ze zbiorów Pawła A. Nowaka, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku, zespołu „Burczybas” z Gniewu oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Ekspozycji towarzyszą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży: „Akordeonowy zawrót głowy” oraz „ABC o akordeonach”.
Zapraszamy grupy zorganizowane z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zapisy pod nr telefonu: 58 530 44 81.

Wystawa jest czynna od 29 marca do 26 maja br.
Wstęp wolny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Prace kaligraficzne inspirowane różnymi kręgami kulturowymi.
Aktualności
Aktualności
Artykul etnolog Kamili Gillmeister o Bozym Ciele.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006