Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarstwa Arkadiusza Banieckiego i Jolanty Szymerskiej.

Data publikacji: 17.03.2016, 13:36

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Arkadiusza Banieckiego i Jolanty Szymerskiej. Wernisaż odbył się w czwartek 7 kwietnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Arkadiusz Baniecki jest synem artysty malarza i grafika Kazimierza Banieckiego. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim - etyka i ekologia. Tworzy od wielu lat, jego obrazy były wystawiane w Polsce i zagranicą. Pobudzanie skojarzeń, odwoływanie się do fantazji i inteligencji odbiorcy są głównym zadaniem malarstwa Arkadiusza Banieckiego. Rozwój jego twórczości to proces pogłębiania problematyki i warsztatu malarskiego. Buduje on sztukę zwróconą ku wyszukanemu odbiorcy. Jego dzieła – to świat fantazji, symbolu, skrótu myślowego, wyobraźni i wyimaginowanej rzeczywistości. Arkadiusz Baniecki jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku i Klubu Środowisk Twórczych SPATiF.

Jolanta Szymerska
jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uprawia grafikę warsztatową (linoryt barwny i czarno - biały) oraz malarstwo, posługując się różnymi technikami. Najczęściej jest to olej lub akryl czasem tempera. W swych obrazach podejmuje różnorodną tematykę, jednak ulubione motywy w jej malarstwie związane są z muzyką. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, prezentując grafikę, rysunek i malarstwo. Od kilku lat zajmuje się również fotografią. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach. Jest laureatką kilku lokalnych konkursów fotograficznych. Jolanta Szymerska jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu gdańskiego.
Wystawa będzie czynna do 3 maja br.

Wstęp wolny!
Zapraszamy.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Dzięki współpracy z Mazurską Fundacją Sztuki Art Progress w Giżycku będzie można zobaczyć grafiki Sa...
Aktualności
Zapraszamy na XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.
Aktualności
Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie "Chłopskie requiem. Zwyczaje pogrzebowe na polskie...
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006