Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarstwa Sala 312. Inauguracja. Grażyna Kunicka, Gabriela Trynkler, Marek Wróbel.

Data publikacji: 29.12.2015, 08:22

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Sala 312. Inauguracja. Grażyna Kunicka, Gabriela Trynkler, Marek Wróbel. Wernisaż odbył się we wtorek 12 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia 4.

Wystawa Sala 312. Inauguracja prezentuje twórczość trójki trójmiejskich malarzy, który ukończyli studia w tej samej pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego.

Grażyna Kunicka ukończyła Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Uprawia malarstwo, ceramikę i ilustrację książkową. Jest kuratorką wystaw, animatorką kultury, wykładowcą na studiach podyplomowych, liderką i współautorką scenariuszy międzynarodowych projektów unijnych, uczestniczką plenerów, sympozjów międzynarodowych i społecznych akcji artystycznych organizowanych na rzecz miasta. Prowadzi warsztaty rozwoju artystycznego z malarstwa, rysunku i ceramiki dla wszystkich grup wiekowych. Współpracuje z muzeami przy realizacji wystaw stałych i czasowych. Wystawia w kraju i zagranicą.

Gabriela Trynkler
w latach 1979 – 82 studiowała grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od 1982 roku malarstwo w PWSSP w Gdańsku. W 1993 roku przebywając w Wielkiej Brytanii jako stypendystka rządu brytyjskiego podjęła stałą artystyczną współpracę ze szkockimi artystami z Glasgow Group. Nawiązała również kontakty z London Group. Działa społecznie na rzecz środowiska artystów - jako współorganizatorka lub organizatorka wystaw i działań artystycznych; także międzynarodowych. Jest też aktywnym członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków: W latach 2006-2010 była członkiem Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Gdańskiego ZPAP; a w kadencji na lata 2010-2014 została wybrana do władz krajowych ZPAP /Główna Komisja Rewizyjna/. Od 2015 roku jest kuratorem Galerii Jednego Dzieła przy Fundacji Wspólnota Gdańska. Zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w Polsce i zagranicą. Swoje prace prezentowała na ponad siedemdziesięciu wystawach indywidualnych i prawie w stu pokazach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Marek Wróbel urodził się w 1956 r. w Gdańsku. Absolwent gdańskiej PWSSP. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Kiejstuta Bereźnickiego w 1984. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i zagranicą. Ponad 50 wystaw indywidualnych.

Wystawa będzie czynna do 14 lutego 2016 r. Wstęp wolny!

Zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Aktualności
Warsztaty plastyczne dla dzieci i ceramiczne dla dorosłych - to nasze propozycje zajęć edukacyjnych ...
Aktualności
Zapraszamy na spotkanie z poezją i muzyką.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006