Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarstwa Sala 312. Inauguracja. Grażyna Kunicka, Gabriela Trynkler, Marek Wróbel.

Data publikacji: 29.12.2015, 08:22

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Sala 312. Inauguracja. Grażyna Kunicka, Gabriela Trynkler, Marek Wróbel. Wernisaż odbył się we wtorek 12 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia 4.

Wystawa Sala 312. Inauguracja prezentuje twórczość trójki trójmiejskich malarzy, który ukończyli studia w tej samej pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego.

Grażyna Kunicka ukończyła Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Uprawia malarstwo, ceramikę i ilustrację książkową. Jest kuratorką wystaw, animatorką kultury, wykładowcą na studiach podyplomowych, liderką i współautorką scenariuszy międzynarodowych projektów unijnych, uczestniczką plenerów, sympozjów międzynarodowych i społecznych akcji artystycznych organizowanych na rzecz miasta. Prowadzi warsztaty rozwoju artystycznego z malarstwa, rysunku i ceramiki dla wszystkich grup wiekowych. Współpracuje z muzeami przy realizacji wystaw stałych i czasowych. Wystawia w kraju i zagranicą.

Gabriela Trynkler
w latach 1979 – 82 studiowała grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od 1982 roku malarstwo w PWSSP w Gdańsku. W 1993 roku przebywając w Wielkiej Brytanii jako stypendystka rządu brytyjskiego podjęła stałą artystyczną współpracę ze szkockimi artystami z Glasgow Group. Nawiązała również kontakty z London Group. Działa społecznie na rzecz środowiska artystów - jako współorganizatorka lub organizatorka wystaw i działań artystycznych; także międzynarodowych. Jest też aktywnym członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków: W latach 2006-2010 była członkiem Okręgowej Komisji Rewizyjnej Okręgu Gdańskiego ZPAP; a w kadencji na lata 2010-2014 została wybrana do władz krajowych ZPAP /Główna Komisja Rewizyjna/. Od 2015 roku jest kuratorem Galerii Jednego Dzieła przy Fundacji Wspólnota Gdańska. Zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w Polsce i zagranicą. Swoje prace prezentowała na ponad siedemdziesięciu wystawach indywidualnych i prawie w stu pokazach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Marek Wróbel urodził się w 1956 r. w Gdańsku. Absolwent gdańskiej PWSSP. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Kiejstuta Bereźnickiego w 1984. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i zagranicą. Ponad 50 wystaw indywidualnych.

Wystawa będzie czynna do 14 lutego 2016 r. Wstęp wolny!

Zapraszamy!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Wracamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 15 wraz z nowa wystawa Piotra Detlafa i Adriana Kurzawy pt. ...
Aktualności
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006