Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Za nami szósta edycja Pchlego Targu

Data publikacji: 15.06.2016, 15:43

Za nami szósta edycja Pchlego Targu – jednego z najważniejszych wydarzeń w Tczewie. W tym roku aż 165 wystawców przede wszystkim z naszego miasta oraz innych miejscowości, m.in. z Gdańska, Grudziądza, Elbląga, Kwidzyna, Malborka, Starogardu Gdańskiego wzięło udział 5 czerwca w handlu pod chmurką. Dzięki temu Pchli Targ objął przestrzennie nie tylko plac Hallera, ale także ul. Mickiewicza i Krótką, jeszcze bardziej ożywiając Starówkę. Niektórzy wystawcy są z nami od pierwszej edycji, za co im serdecznie dziękujemy. Warto wspomnieć, że obok osób prywatnych zgłoszenia na Pchli Targ przesłały również tczewskie instytucje i stowarzyszenia: Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Dawny Tczew, Gremium Malarskie im. Janusza Mokwy, LOT Kociewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego, Wspólnota Osób Niepełnosprawnych przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Sprzedawano głównie antyki, wyroby rękodzielnicze, książki i zabawki. Jak zwykle nie zabrakło bogatej części artystycznej, tym razem w iście pirackich klimatach. Kamratki i Kamraci z Fundacji Miasto Projekt animowali dzieci, ucząc ich elementów ekwilibrystyki i żonglerki. Z kolei szczudlarze skupiali uwagę nie tylko najmłodszych. Atrapa pirackiego statku służyła jako miejsce do zabaw i scenografia do niezapomnianych fotografii. Zainteresowanie wzbudzały wielkoformatowe warcaby i warsztaty starego rzemiosła. Krzysztof Okupski śpiewał szanty, a kataryniarz Tadeusz Szatkowski wygrywał melodie sprzed lat. Skwer Różany okazał się idealnym miejscem do kameralnych koncertów. Wystąpiła Wesoła Kapela, Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda” i akordeonista Paweł Nowak.

Tegoroczny Pchli Targ zorganizowaliśmy we współpracy z Urzędem Miejskim, Komendą Powiatową Policji, Strażą Miejską, Zakładem Usług Komunalnych i kinem Helios.
Tradycją Pchlego Targu w Tczewie jest dobra pogoda i tłumy zwiedzających. Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę czerwca!

Galeria zdjęć dostępna pod adresem:
http://www.pchlitarg.tczew.pl/index.php?p=4,0,0
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
Mydło - kiedyś wcale nie służyło do mycia, tylko do prania wełny i czyszczenia skór, a pewien francu...
Aktualności
Tym kim dla odzyskania przez Polskę nieodległości był Józef Piłsudski, tym dla nas, Pomorzan, jest g...
Aktualności
W Mi�dzynarodowym Dniu Muze�w, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Je...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006