Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Ferie w Fabryce Sztuk 2016

Data publikacji: 18.01.2016, 08:31

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach plastycznych podczas ferii zimowych.

Zajęcia plastyczne dla grup zorganizowanych:

1. Kraina Eskimosów
Dzieci na początku zajęć dowiedzą kim są Eskimosi, jak inaczej ich nazywamy. Uczestnicy dostaną mapę z zaznaczonymi terenami, gdzie mieszkają Eskimosi, dowiedzą się jak wygląda ich strój, w jakich domach kiedyś mieszkali, co jedli, jak pracowali. Dzieci wykonają arktyczny krajobraz: igloo, Eskimosa i narysują zwierzęta, które mieszkają w Arktyce. Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
2. Zimowe zakładki do książek
Dzieci wykonają zakładki z motywem zimowym. Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
3. Malowanie gąbką
Malowanie szablonów za pomocą gąbki i farb. Wiek uczestników: grupy przedszkolne i uczniowie szkół podstawowych ( kl. I-III). Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
4. Kolorowe wydmuchiwanki
Za pomocą najprostszego aerografu (wydążonej słomki) i kawałka foli bąbelkowej mali artyści stworzą kolorowe i pomysłowe dzieła. Wiek uczestników: grupy przedszkolne i uczniowie szkół podstawowych ( kl. I-III). Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
5. Ramki-Pingwiny
Podczas zajęć dzieci stworzą własną ramkę do zdjęcia w kształcie pingwina. Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
6. Pani Zima
Podczas warsztatów zaprojektujemy strój dla Pani Zimy. Wiek uczestników: grupy przedszkolne
i uczniowie szkół podstawowych. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
7. Papierowe Bałwany
Za pomocą 3 kawałków papieru i sznurka stworzymy swojego Bałwanka, którego ozdobimy.
Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
8. Idzie wiosna
Stworzenie ''topiących'' się bałwanów. Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych. Miejsce:
ul. 30 Stycznia 4.
9. Bałwan z gazety
Gazeta także może być fascynującym materiałem na warsztaty plastyczne, tym razem stworzymy bałwanki. Wiek uczestników: grupy przedszkolne i uczniowie szkół podstawowych. Miejsce:
ul. 30 Stycznia 4.
10. Warsztaty ekologiczne, czyli coś z niczego
Wspólna segregacja śmieci, a następnie wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem plastikowych butelek, nakrętek, rolek po papierze toaletowym. Powstaną postacie bajkowe, aniołki, zwierzątka, które każdy uczestnik zabierze do domu. Nie zabraknie zagadek i ćwiczeń logicznych. Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych (kl. I – III). Miejsce: ul. 30 Stycznia 4
11. Portretomaniacy
Zajęcia towarzyszące wystawie „Rekonstruktorzy bitew. Portrety”. Uczestnicy wykonają portrety swoich rówieśników, którzy będą pozowali w strojach historycznych, dobranych według własnego uznania. W programie zajęć ponadto: napisanie wywiadu z portrecistą. Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych (kl. IV – VI). Miejsce: ul. Podmurna 15.
12. Dwudziestolecie międzywojenne w Tczewie
Zajęcia edukacyjne mające na celu rozszerzyć wiedzę na temat dwudziestolecia międzywojennego w Tczewie. Na zajęciach będzie można dowiedzieć się jak doszło do odzyskania niepodległości, jak wyglądało miasto w okresie międzywojennym na podstawie ogólnej sytuacji politycznej, struktury ludności, rozwoju gospodarczego miasta, organizacji życia obywateli, władz miasta i powiatu, kultury i sportu, wojskowości, firm przemysłowych i handlu, portu rzecznego, ośrodka kolejowego, szkolnictwa, w tym powstałej po raz pierwszy w Polsce Szkoły Morskiej. Wiek uczestników: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
13. Sztuka w okresie dwudziestolecia międzywojennego w Polsce
Jaka była sztuka w okresie dwudziestolecia międzywojennego? Czym jest nowatorstwo i awangarda? Jak sytuacja polityczna w Polsce wpłynęła na rozwój sztuki? Na te wszystkie pytania oraz wiele innych odpowiemy na tych zajęciach. Wiek uczestników: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
14. Dwudziestolecie międzywojenne w dokumentach archiwalnych z Tczewa
Na podstawie archiwalnych dokumentów, fotografii, map z okresu dwudziestolecia międzywojennego uczestnicy poznają historię. Na co warto zwracać uwagę czytając stare dokumenty? Na zajęciach młodzież będzie mogła również nauczyć się pisania na maszynie i stworzyć własny dokument. Wiek uczestników: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
15. Warsztaty ceramiczne
Za pomocą gliny wykonamy ozdoby zimowe. UWAGA: zajęcia prowadzimy tylko w drugim tygodniu ferii. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4. Wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.
16. Papieroplastyka zimowa
Dzieci mogą wykonać: zimowy domek 3D, ptasi karmnik 2D lub zawieszkę na drzwi – bałwanka. Wiek uczestników: od 5 do 13 lat. Miejsce: ul. Podmurna 12.
17. Kartki pop-up
Dzieci mogą wykonać okazjonalną kartkę w technice Pop-Up (z wyskakującym elementem). Wzory
o tematyce zimowej i walentynkowej. Wiek uczestników: od 5 do 16 lat. Miejsce: ul. Podmurna 12.
18. Zimowe rysowanie po ścianie
Dzieci będą mogły rysować po ścianie i stworzyć swój wymarzony zimowy krajobraz, na tle którego będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wiek uczestników: od 6 do 13 lat. Miejsce: ul. Podmurna 12.
19. Quiz zimowy
Pomimo przerwy szkolnej warto pochwalić się swoją wiedzą o niezwykłej, magicznej porze roku jaką jest zima. Na najlepszych czekają drobne upominki. Wiek uczestników: od 8 do 13 lat. Miejsce:
ul. Podmurna 15.

Zajęcia plastyczne dla osób indywidualnych:

1. Spotkania z bałwankiem
We wtorki 16 lutego i 23 lutego oraz w środy 17 lutego i 24 lutego o godz. 15.00 zapraszamy na Spotkania z Bałwankiem. Jest to mix kreatywnych zabaw dla najmłodszych. Za każdym razem będzie dominować inna tematyka. Stałym punktem spotkań są ćwiczenia plastyczne, podczas których dzieci wykonają pracę, którą zabiorą ze sobą do domu. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
2. Dzień spania w miejscach publicznych
26 lutego w godz. 14.00 – 16.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne „chrapanie” i „drzemanie” w Fabryce Sztuk. Czytanie książeczek przed snem, bajki z diaskopu, konkursy i strefa chillout – to tylko niektóre atrakcje. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
3. Kółko plastyczne dla dzieci i rodziców:
W poniedziałki 15 lutego i 22 lutego o godz. 17.00. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na rodzinne warsztaty plastyczne. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.

Zapraszamy również do zwiedzania naszych wystaw:

1. 20 lat wolności. Tczew 1920 – 1939. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4. (od lutego)
2. Malarstwo marynistyczne Jerzego Cieślaka. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
3. Malarstwo Moniki Wójcik. Miejsce: ul. 30 Stycznia 4.
4. Wielka wojna w małym mieście. Miejsce: kamienica przy ul. Podmurnej 15
5. Rekonstruktorzy bitew. Portrety. Fotografie Kazimierza Krakowiaka. Miejsce: kamienica przy ul. Podmurnej 15 (od 20 lutego)

Inscenizacja Bitwy o Tczew 1807:

W sobotę 20 lutego zapraszamy na inscenizację historyczną Tczew 1807. Po raz kolejny wojska napoleońskie odbiją Tczew z rąk Prusaków. Inscenizacja odbędzie się w okolicach murów
na ul. Ogrodowej o godz. 14.00. Wcześniej, o godz. 11.45 na Placu Hallera nastąpi tradycyjne już bratanie się z cywilami. Plac Hallera zmieni się w obozowisko wojskowe, gdzie będzie można zapoznać się z uzbrojeniem i umundurowaniem żołnierzy sprzed ponad dwustu laty. A przy kamienicy na ul. Podmurnej 15 od godz. 11.45 zapraszamy najmłodszych do odwiedzenia Namiotu Sztabowego Napoleona, w którym będzie można wziąć udział w zajęciach i warsztatach plastycznych. O godz. 12.00 otworzymy wystawę Rekonstruktorzy bitew. Portrety. Fotografie Kazimierza Krakowiaka.

Szczegółowe informacje i zapisy: 58 530 44 81.
Fabryk Sztuk zaprasza
www.fabrykasztuk.tczew.pl

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Interdyscyplinarna wystawa!
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
Mydło - kiedyś wcale nie służyło do mycia, tylko do prania wełny i czyszczenia skór, a pewien francu...
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006