Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa grafiki Agaty Dworzak-Subocz pt. Pink Art Factory

Data publikacji: 21.04.2016, 08:48

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę grafiki Agaty Dworzak-Subocz pt. Pink Art Factory. Wernisaż odbył się w piątek 6 maja o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Radość, kolor i nowoczesność zagości w tczewskiej galerii za sprawą wystawy Pink Art Factory. Wystawa Agaty Dworzak-Subocz to prezentacja grafik w jej ulubionym kolorze, który stał się kodem rozpoznawalnym i jej graficzną marką. Róż stał się jej językiem wizualnym w tysiącach odcieni na który przekłada utrwalone w pamięci bajkowe obrazy. W sobie zabawny i przesycony pastiszem sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. W swojej sztuce nawiązuje do całego bogactwa słodkich form, które rozkwitają jak w kadrze dziecięcego kalejdoskopu. Grafiki Agaty są radosne, ciepłe, trochę prowokujące.

Oglądając różowe grafiki poznajemy panią Agatę, z jednej strony, wrażliwą czującą wagę komunikatu jaki niesie przedstawiony, prozaiczny – element z określonego obszaru kulturowego, a z drugiej artystkę stosującą finezyjne zestawienia tych obiektów, znaków, ornamentów, poszukującą komunikatu o metaforycznym sensie – napisał w recenzji rozprawy doktorskiej prof. Adam Romaniuk z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Prezentowane na wystawie grafiki pochodzą z cykli: „Think about pink” i „Pink Kaleidoscope”, które stanowiły część przewodu habilitacyjnego i prezentowane były w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. Nie zabraknie jednak prac najnowszych z 2016 roku przygotowywanych specjalnie na tę wystawę.

dr hab. Agata Dworzak‐Subocz – adiunkt w pracowni serigrafii Zakładu Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 2007 roku prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu podstaw grafiki warsztatowej, technik druku płaskiego i cyfrowego przetwarzania obrazu. W 2000 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni serigrafii prof. Mirosława Pawłowskiego, gdzie obecnie pracuje jako asystentka. Laureatka wielu konkursów z dziedziny grafiki warsztatowej i cyfrowej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako jedna z dziesięciu młodych grafików w 2004 roku, reprezentowała Polskę w Szwecji w projekcie finansowanym przez UE. Jej prace prezentowane były na ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Grecji, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Chinach, Indiach, Rosji, Korei, Portugalii, Stanach Zjednoczonych.

Wystawa będzie czynna do 12 czerwca br.

Wstęp wolny
Zapraszamy!

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Mydło - kiedyś wcale nie służyło do mycia, tylko do prania wełny i czyszczenia skór, a pewien francu...
Aktualności
Ogłaszamy konkurs z okazji Światowego Dnia Kosmosu.
Zielone Świątki, rys. M.E. Andriolli, Z. Gloger, Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni, Warszawa 1900, źródło: polona.pl
Aktualności
O ludowych obchodach Zielonych Świątek.
Aktualności
Tym kim dla odzyskania przez Polskę nieodległości był Józef Piłsudski, tym dla nas, Pomorzan, jest g...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006