Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarstwa Pawła Galińskiego i Magdaleny Ścieżyńskiej oraz fotografii Piotra Radomskiego

Data publikacji: 24.02.2016, 15:05

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Pawła Galińskiego i Magdaleny Ścieżyńskiej oraz fotografii Piotra Radomskiego. Wernisaż odbył się w czwartek 3 marca 2016 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Paweł Tadeusz Galiński urodził się w 1975 roku w Gdańsku, od dzieciństwa mieszka w Tczewie. Zajmuje się malarstwem artystycznym. W roku 2001 ukończył prywatną policealną szkołę artystyczną „Akademię Multimedialną” w Gdańsku, otrzymując tytuł: artysty plastyka – projektanta. Rysował od wczesnego dzieciństwa, malarstwem zajął się - na poważnie - w roku 1996, najpierw samodzielnie, potem pod okiem promotora i pierwszego Mistrza, Janusza Janowskiego (lata 1997 – 2003). W kolejnych latach Paweł Galiński korzystał z rad i korekt kilku innych artystów malarzy, przede wszystkim: Janusza Mokwy, Witolda Pazery oraz Piotra Króla. Od 2007 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Należy również do ogólnopolskiej grupy artystycznej „Klub Twórców Sztuki”. Paweł Galiński uczestniczył w 56 wystawach grupowych, miał też 15 wystaw indywidualnych.

Magdalena Ścieżyńska – artystka plastyk, malarka, rzeźbiarka, projektantka mebli, animatorka kultury. Ukończyła Królewską Akademię Sztuki w Antwerpii - Wydział Architektury Wnętrz oraz Wydział Wzornictwa Użytkowego. Od dziecka rozmiłowana w sztuce - w malarstwie oraz w rzeźbie. Mając zaledwie 5 lat tworzyła i malowała obrazy abstrakcyjne niezrozumiałe dla rówieśników. W latach 80-tych głównym tematem jej prac były holenderskie wiatraki i kopie J.F. Milleta – wykonane w technice olejnej. W latach 80-90-tych jej prace był wystawiane: Troison D’ Or w Brukseli; Kunst West Vlaanderen w Knoke; Ambachtelijk Kunst w Sint Niklaas; Hulst w Holandii. W 1997 r. przyjechała do Polski, tutaj zajęła się głównie projektowaniem mebli. W wolnych chwilach rzeźbi i maluje. Malarstwo jest jej największą pasją. Magdalena chętnie też sięga za przysłowiowe pióro i pisze. Spełniła jedno ze swoich marzeń – pisząc i wydając powieść przygodową „Między niebem a ziemią". W 2009 r. stworzyła Klub Twórców Sztuki i Internetową Galerię Twórców Sztuki. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polski – gdzie od 2014 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Krajowego. Uczestniczyła w wielu plenerach i wystawach zbiorowych. Sama również organizuje wystawy, konkursy malarskie, plenery międzynarodowe i warsztaty malarskie pod patronatem Urzędu Miasta w Grodzisku Wielkopolskim.

Piotr Radomski
– fotograf.
Wystawy:
2012 - Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
2013
- XI Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna Galeria "N" Koszalin;
- XVII Ogólnopolska Wystawa z okazji Dni Koszalina pt. "Koszalin i inne zakątki Polski"- Galeria "N";
- Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna ZPARP - Galeria Klubu KSM "Bałtyk" Koszalin;
- Wystawa Zbiorowa ZPARP pn. "Plenery 2013" - Galeria Klubu KSM "Bałtyk" Koszalin;
2014
- XII Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna - Galeria "N" Koszalin;
- XVIII Ogólnopolska Wystawa z okazji Dni Koszalina pt. "Koszalin i inne Zakątki Polski" Galeria "N";
- Doroczna Wystawa Dorobku Artystycznego ZPARP - Galeria "N" Koszalin

Wystawa będzie czynna do 30 marca 2016 br.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W kolejnym filmie przybliżamy historię krzyży i kapliczek przydrożnych.
Aktualności
Tym kim dla odzyskania przez Polskę nieodległości był Józef Piłsudski, tym dla nas, Pomorzan, jest g...
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jednoc...
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006