Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarstwa Tadeusza Trockiego "Stąd do ciekawego świata"

Data publikacji: 28.05.2016, 10:55Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Tadeusza Trockiego "Stąd do ciekawego świata". Wernisaż odbędzie się w czwartek 16 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Tadeusz Trocki – mieszkaniec Wejherowa. Malarstwem zajmuje się od 35 lat, swoje prace wykonuje w technikach: olejnej, pasteli, grafice i akwareli. Tematyka większości jego prac skupia się wokół pejzażu, martwej natury, marynistyki oraz kwiatów. Sporadycznie zajmuje się także płaskorzeźbą. Pierwsza wystawa prac Tadeusza Trockiego odbyła się w 1983 r. w Gdyni w nieistniejącym już Domu Kultury Portowca „Gościniec” przy ul. Polskiej. Od tamtej pory prezentował swoją twórczość na 55 wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce (Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Elbląg, Warszawa, Jelenia Góra, Kudowa Zdrój i innych) oraz jednej w Czechach. Laureat wielu nagród, w tym ogólnopolskiej Wojsko Polskie 2003. Autor grafik do książki Powiew weny. Jego prace znajdują się zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Kanadzie, Ukrainie, Czechach). W 1999 r. założył w Wejherowie pierwszą organizację skupiającą malarzy, fotografików oraz rzeźbiarzy pod nazwą Klub Plastyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie. Przez 8 lat był jej prezesem. W 2000 r. był współzałożycielem Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział w Wejherowie.
W 2010 r. wyróżniony przez Prezydenta Miasta Wejherowa Medalem Miasta Wejherowa za działalność na rzecz zachowania i rozwoju kultury regionalnej Kaszub, za rozbudzanie społecznych inicjatyw, a także szerzeniu kultury duchowej i materialnej Małej Ojczyzny. Obecnie członek Stowarzyszenia Plastyków Zrzeszenia Kaszubko-Pomorskiego w Wejherowie im. Stefana Lewińskiego, którego jest także współzałożycielem.

Wystawa "Stąd do ciekawego świata" składa się z prac, których tematy zaczerpnięte zostały z pejzaży i architektury różnych krajów, w tym arabskich. W niektórych przypadkach szkice do późniejszych obrazów powstawały w Maroku, Jordanii, a także Austrii. Prezentacja prac Kalwaria wejherowska nocą z 2010 r., jak i obecna, są jakby autoanalizą dominujących tematów w dotychczasowej twórczości autora.

Wystawa jest czynna do 17 lipca br.

Wstęp wolny!
Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Tym kim dla odzyskania przez Polskę nieodległości był Józef Piłsudski, tym dla nas, Pomorzan, jest g...
Aktualności
Ta wystawa to fascynująca podróż śladem historii handlu i „pieniądza”.
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006