Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Orszak Trzech Króli

Data publikacji: 28.12.2016, 11:41

Orszak Trzech Króli to świętowanie uroczystości Objawienia Pana Jezusa, polegające na wspólnym kolędowaniu w trakcie przemarszu ulicami Tczewa z trzema królami, dworami, wojskiem, aniołami, diabełkami. Orszak nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Reprezentować będziemy wszystkie kontynenty, wszystkie stany: od pastuszka do cesarza. Wesoła kawalkada przejdzie 6 stycznia ulicami miasta.
Organizatorzy zapraszają całe rodziny, przedszkola, szkoły, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i kluby, zakłady pracy, koła gospodyń, zespoły i chóry.
O godzinie 14.00 pierwszy orszak wyrusza z placu Hallera ul. J. Dąbrowskiego do Kanonki na czele z pierwszym królem, drugi orszak wyrusza z placu parkingowego między Bricomarche a Centrum Handlowym Atrium ul. Gdańską do Kanonki na czele z drugim królem, trzeci orszak wyrusza ze stadionu przy ul. Bałdowskiej do Kanonki na czele z trzecim królem.

Idziemy śpiewając kolędy i grając na instrumentach. Rodzice i dorośli przebrani w dowolny strój z koroną idą po zewnętrznej stronie, stanowiąc Straż Boczną, zaś nieprzebrani idą z tyłu i są Strażą Tylną danej grupy. Na zakończenie wspólnie zaśpiewamy kolędy przy stajence.

Każdy uczestnik Orszaku otrzyma certyfikat przejścia trasy królewskiej potwierdzony pieczęciami trzech króli. Każda rodzina może uzyskać duży, imienny certyfikat z podpisami patronów. Po pokłonie Dzieciątku i Świętej Rodzinie wszyscy uczestnicy zostaną poczęstowani gorącą kawą, herbatą, ciastem.

Już od godz. 13.15 na Kanonce Świętej Rodzinie, dostojnym patronom i przybyszom śpiewać będą chóry i zespół kolędowy, radując się z narodzenia Pana.
Patronat nad wydarzeniem objął J.E. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski oraz Mirosław Pobłocki Prezydent Miasta Tczew.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006