Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Światowy Dzień Kociewia

Data publikacji: 20.01.2017, 14:04

Od kilku lat obchodzimy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji organizujemy „Tydzień Kociewski”. Od 6 do 9 lutego zapraszamy przedszkola i szkoły na warsztaty oraz lekcje regionalne. Każdy dzień – to inny blok tematyczny: przyroda, zabytki, literatura, sztuka ludowa. Wspomogą nas myśliwi z Koła Łowieckiego „Szarak”. Uczestnicy zajęć otrzymają bómbóny i „kociewskie” gadżety.

W Światowy Dzień Kociewia, czyli 10 lutego, tczewianie będą mogli usłyszeć koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Frantówka” przy akompaniamencie Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej „Torpeda”. Wykonane zostaną tradycyjne tańce i pieśni kociewskie w atrakcyjnej aranżacji. Przy układaniu repertuaru, nie zapomniano też o rocznicy zaślubin Polski z Morzem, która przypada właśnie tego dnia. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w Fabryce Sztuk, a tuż po nim dalsza część świętowania przeniesie się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6. W tczewskiej książnicy odbędzie się promocja regionalnych publikacji: „Jan Ejankowski (1929-2015) Pro memoria” z udziałem redaktora książki – prof. Józefa Borzyszkowskiego oraz 10. numeru „Tek Kociewskich” – czasopisma wydawanego od 2007 roku przez Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Publikację o Janie Ejankowskim będzie można nabyć w cenie 40 zł, a najnowszy zeszyt „Tek Kociewskich” każdy uczestnik wydarzenia otrzyma bezpłatnie.

Zapraszamy w imieniu własnym i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.


www.biblioteka.tczew.pl


Światowy Dzień Kociewia

10 lutego 2017 r.
g. 17.00 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Frantówka”, Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4
g. 18.00 – promocja publikacji: Jan Ejankowski (1929-2015) Pro memoria pod red. prof. Józefa Borzyszkowskiego oraz 10. numeru Tek Kociewskich, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, ul. Jarosława Dąbrowskiego 6
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Artykul etnolog Kamili Gillmeister o Bozym Ciele.
Aktualności
Prace kaligraficzne inspirowane różnymi kręgami kulturowymi.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Wracamy do kamienicy przy ul. Podmurnej 15 wraz z nowa wystawa Piotra Detlafa i Adriana Kurzawy pt. ...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006