Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
wystawa "Rękodzieło Ewa Maria Detmer"

Data publikacji: 05.06.2017, 15:03

Dzieła sztuki inspirowane folklorem rodowitej tczewianki Ewy Marii Detmer już od 12 czerwca w Fabryce Sztuk. Wernisaż odbył się 12 czerwca 2017 roku o godz. 18.00.

Ewa Maria Detmer pochodzi z Tczewa, aktualnie mieszka w Bydgoszczy, na Fordonie. Studiowała filologię polską w Toruniu, była nauczycielką, dyrektorem szkoły, pracownikiem Urzędu Skarbowego. Obecnie jest na emeryturze i zajmuje się działalnością artystyczną. Współpracowała z Domem Kultury Modraczek w Bydgoszczy. Jej droga artystyczna rozpoczęła się od wyszywania postaci Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, które ofiarowała swoim wnuczkom.

Prace Ewy Marii Detmer nawiązują do ludowości, którą modyfikuje za pomocą niekonwencjonalnych technik plastycznych. Bohaterami jej twórczości są zwierzęta, a zwłaszcza ulubione ptaki. Sztuka stała się pasją, która uszczęśliwia artystkę. Haftowanie połączone z niekonwencjonalnymi technikami plastycznymi zaowocowało indywidualnymi wystawami. W Galerii MDK w Bydgoszczy można było zobaczyć prace malarskie 11-letniej wnuczki - Marty i inspirowane nimi prace Ewy Detmer. Wspomniana wnuczka zaangażowała się też w wystawę „Pory Roku” inspirowaną dziełem Antonia Vivaldiego. Ewa Maria Detmer wystawiała prace m.in. w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej w Bydgoszczy, Galerii MDK w Bydgoszczy.

Artystka podkreśla, jak ważny jest dla niej Tczew i jak wiele znaczy dla niej możliwość pokazania swoich prac w Fabryce Sztuk. W najważniejszych momentach życia zawsze wracała w rodzinne strony. Teraz ponownie powraca, a wraz z nią przepiękne dzieła sztuki inspirowane folklorem.

Rękodzieło
Ewa Maria Detmer
12.06-9.07.2017
ul. 30 Stycznia 4
Wstęp bezpłatny!


Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006