Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
jubileuszowa gala z okazji 10-lecia Fabryki Sztuk

Data publikacji: 22.05.2017, 17:12

Przez cały 2017 rok świętujemy 10-lecie naszej działalności. Był już happening, konkurs na fabryczną maskotkę, modyfikacja logotypu, pamiątkowa broszura, a 11 maja - gala jubileuszowa.

Pod koniec minionego roku, ustalając kształt naszego jubileuszu, postanowiliśmy przygotować uroczystą galę nie 22 lutego, w rocznicę rozpoczęcia działalności placówki, ale w maju, gdy na pewno będzie już ciepło. Jednak pogoda spłatała figle i musieliśmy ogrzewać naszych gości nie tylko serdecznym uśmiechem, ale i promiennikami gazowymi.

Jak to w takim dniu bywa, nie mogło zabraknąć podziękowań dla osób, dzięki którym Fabryka Sztuk powstała: Zenona Odya, Mirosława Pobłockiego, Jolanty Śliwińskiej, Mieczysława Struka, dr. inż. Jerzego Litwina, Agnieszki i Piotra Lewandowskich, Dariusza Śliwińskiego, Zyty Myszki, Heleny Kullas, Mirosława Ostrowskiego i Elżbiety Kurowskiej.

Fabryka Sztuk nie funkcjonowałaby bez życzliwości Samorządu Miasta Tczewa, co podczas gali podkreślała Alicja Gajewska. Podziękowania zostały skierowane również do przedstawicieli instytucji kultury, miejskich spółek, placówek oświatowych, służb mundurowych, mediów, a także do osób prywatnych. Wyróżniliśmy organizacje pozarządowe - to one tworzą z nami tzw. trzecie miejsce, czyli przestrzeń pomiędzy pracą a domem, gdzie kiełkują nowe pomysły i gdzie przyjemnie można spędzić wolny czas.

Fabryka Sztuk to przede wszystkim ludzie, zarówno ci, którzy pracują w niej na co dzień, jak i odwiedzający to miejsce goście. Wśród tych ostatnich na szczególne uznanie zasłużył sobie Zbigniew Fey, który uczestniczył w niemal wszystkich zorganizowanych przez nas wernisażach, a było ich... 329! Dyrektor placówki podziękowała pracownikom, zwłaszcza tym, którzy już od 10 lat przyczyniają się do tego, by "pofabryczny" obiekt tętnił życiem.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali wypalone w naszym piecu gliniane zegary. To pomysł Józefa Ziółkowskiego, który zrealizował z niezwykłą pasją Piotr Witkowski.

Tego dnia spotkało nas kilka miłych niespodzianek. Przede wszystkim nasz kolega Józef Ziółkowski został odznaczony "Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis" - więcej informacji tutaj, a Fabryka Sztuk otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich za popularyzację archeologii.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał akordeonista Paweł Nowak i Goorsky Squad. Zaproszeni goście mogli zwiedzić wystawę "Od fabryki Kelcha do Fabryki Sztuk", którą przygotowali Marta Musioł i Dariusz Wałaszewski. Otrzymali także pamiątkową broszurę "10 lat Fabryki Sztuk" autorstwa Angeliki Jagielskiej.

Oczywiście gratulacjom i życzeniom nie było końca, a prawdziwym hitem okazał się film o Fabryce Sztuk zrealizowany przez Marcina Chełstowskiego.


Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006