Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
spotkanie "Domowe archiwa"

Data publikacji: 21.05.2017, 11:30

Często w naszych domach przechowujemy rodzinne pamiątki: zdjęcia, dokumenty, które mają dla nas znaczenie sentymentalne, a dla historyków mogą stanowić cenne źródło do badań. Jak należy opracowywać, a zwłaszcza przechowywać owe zbiory, jakiej instytucji możemy je przekazać – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania „Domowe archiwa”.
Zachęcamy tczewian do zaprezentowania rodzinnych pamiątek, a za możliwość ich zeskanowania przedstawiciele Portalu „Dawny Tczew” wręczą drobne upominki. Dla dzieci przygotujemy konkursy, oczywiście z nagrodami i certyfikatami młodego archiwisty.
Na spotkanie zapraszamy 10 czerwca 2017 roku do naszej sali konferencyjnej przy ul. 30 Stycznia 4 w godz. 10.00-14.00 razem z Archiwum Państwowym w Gdańsku, Portalem „Dawny Tczew” i Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie.
Przypominamy, że dzień wcześniej obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów na pamiątkę utworzenia w 1948 roku, pod auspicjami UNESCO, Międzynarodowej Rady Archiwów z siedzibą w Paryżu, mającą za cel upowszechnianie dostępu do światowych zasobów archiwalnych.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Wystawy
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006