Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
koncert promujący płytę Pawła A. Nowaka „Accordion Virtuoso”

Data publikacji: 30.03.2018, 10:46

Paweł A. Nowak - akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, pedagog, kompozytor, aranżer, popularyzator akordeonu, kolekcjoner akordeonów, pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie, tym razem pojawi się w naszych skromnych progach ze swoją najnowszą płytą.
„Accordion Virtuoso” to pierwszy i długo wyczekiwany album tego typu w Polsce. Płyta utrzymana jest w konwencji muzyki rozrywkowej, ale co ważne – w wydaniu wirtuozowskim. Nienagrywane i przez wielu zapomniane utwory to klasyka akordeonu, która w wykonaniu Pawła A. Nowaka uzyskała nowy blask. Repertuar „Accordion Virtuoso” jest podróżą przez historię rozrywkowej literatury akordeonowej od początku XX wieku do czasów współczesnych. Podróż, jakże przyjemna dla słuchacza, a ze względu na wirtuozerię niezwykle wymagająca od wykonawcy. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Pietro Frosiniego, w tym jego słynne wariacje nt. „Karnawału weneckiego” czy „Oczu czarnych”, utwory Pietro Deiro, Wolmera Beltramiego, André Astiera, Richarda Galliano oraz sporą dawkę francuskiego musette tak bardzo kojarzonego z akordeonem. Płytę „Accordion Viruoso” rekomendują m.in.: Motion Trio, Kroke oraz sam mistrz Richard Galliano!

Koncert promujący płytę Pawła A. Nowaka „Accordion Virtuoso” odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 przy ul. 30 Stycznia 4.

Wstęp bezpłatny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
rodzina koci koci... Kociewiaków
O nas
Naszą maskotką jest koci koci... Kociewiak.
Wystawy
Z całą pewnością, łączy ich jedno – pozostawili lub pozostawiają po sobie trwały ślad na ziemi...
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Aktualności
Nasza najnowsza wystawa etnograficzna będzie dotyczyć zwyczajów pogrzebowych.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006