Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
wystawa "Bitwa zza obiektywu"

Data publikacji: 19.02.2018, 19:47

Co dwa lata jesteśmy świadkami walk Wielkiej Armii Napoleona Bonaparte, w skład której wchodziły również polskie oddziały pod dowództwem gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, wyzwalającej Tczew z rąk pruskich.
Inscenizacja bitwy o Tczew 1807 przyciąga nie tylko widzów, ale też fotografów i reporterów. Czasem zapraszają oni rekonstruktorów na sesje plenerowe, innym razem z zaskoczenia malują ich światłem. W obu przypadkach chodzi o autentyczność i utrwalenie na kliszy właśnie tej chwili!
Na wystawie zaprezentowaliśmy portrety rekonstruktorów wykonane cztery lata temu przez Kazimierza Krakowiaka oraz zdjęcia autorstwa Krystyny Janusz z inscenizacji w 2016 roku.
Przypominamy również nietuzinkową postać, która zawsze będzie kojarzyła się nam z tczewską inscenizacją, a mianowicie dr. Andrzeja Nieuważnego (1960-2015), historyka – napoleonistę, popularyzatora idei rekonstrukcji historycznej, który niezwykle ciekawie komentował inscenizację bitwy o Tczew 1807. Napisał również książkę o tej tematyce - jej drugie wydanie ukazało się zaledwie kilka dni temu i 24 lutego będzie można kupić w kamienicy przy ul. Podmurnej 15, a w kolejne dni – w siedzibie głównej Fabryki Sztuk.

Zachęcamy do udziału w inscenizacji: program wydarzenia

Bitwa zza obiektywu
20-28.02.18
ul. 30 Stycznia 4
Wstęp bezpłatny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006