Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
złota jesień w Fabryce Sztuk

Data publikacji: 09.10.2018, 19:10

powitanie jesieni
powitanie jesieni
(fot. Angelika Jagielska/Fabryka Sztuk)
Tradycją jest powitanie nowych pór roku na placu Hallera. Tak też było i tym razem - 24 września 2018 r. przedszkolaki z "Siedmiu Darów" udowodniły, że jesień to kolorowa pora roku, a najfajniejszą zabawą jest taniec w kałużach. Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki w asyście dwóch Pań Jesieni odsłonił figurkę nowej pory roku, wzorowaną na tej, która zdobi szczyt kamienicy przy placu Hallera 8. Rozdaliśmy również pyszne jabłka i kolorowe przypinki oraz rozstrzygnęliśmy konkurs na najbardziej jesienne przebranie. Wygrały maluszki ze żłobka "Kochane Niuniusie". W uroczystości uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Prywatnej Szkoły Podstawowej "Fontanna Marzeń", Świetlicy PKPS przy ul. Kopernika i Przedszkola "Pan Słonik" oraz młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych.

Motyw jesieni dominuje też podczas warsztatów, które prowadzimy dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Jesienny pamiętnik, jesienne origami, portret Pani Jesieni - to tylko niektóre z nich.
Na tym nie koniec. Co miesiąc, w sobotnie przedpołudnia odbywają się warsztaty koci koci… Kociewiaka, których głównym bohaterem jest maskotka Fabryki Sztuk. Motywem przewodnim ostatniego spotkania – 6 października 2018 r. – była jesień. Dzieci szukały darów tej pory roku na wystawie „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”. Z powodzeniem znalazły ukryte tu i ówdzie różnobarwne liście, kasztany i żołędzie. Dostrzegły także rzeźbę - figurkę jesieni. Ozdabiały ponadto liście, wykonywały przypinkę z jesiennymi motywami oraz papierowego jeża. Dużo frajdy sprawiła najmłodszym zabawa taneczna i losowanie gadżetów promocyjnych, ukrytych pod jesienną narzutą.
Galeria zdjęć

warsztaty
warsztaty
warsztaty
Powitanie Jesieni
powitanie jesieni
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Wystawy
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006