Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
złota jesień w Fabryce Sztuk

Data publikacji: 09.10.2018, 19:10

powitanie jesieni
powitanie jesieni
(fot. Angelika Jagielska/Fabryka Sztuk)
Tradycją jest powitanie nowych pór roku na placu Hallera. Tak też było i tym razem - 24 września 2018 r. przedszkolaki z "Siedmiu Darów" udowodniły, że jesień to kolorowa pora roku, a najfajniejszą zabawą jest taniec w kałużach. Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki w asyście dwóch Pań Jesieni odsłonił figurkę nowej pory roku, wzorowaną na tej, która zdobi szczyt kamienicy przy placu Hallera 8. Rozdaliśmy również pyszne jabłka i kolorowe przypinki oraz rozstrzygnęliśmy konkurs na najbardziej jesienne przebranie. Wygrały maluszki ze żłobka "Kochane Niuniusie". W uroczystości uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Prywatnej Szkoły Podstawowej "Fontanna Marzeń", Świetlicy PKPS przy ul. Kopernika i Przedszkola "Pan Słonik" oraz młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych.

Motyw jesieni dominuje też podczas warsztatów, które prowadzimy dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Jesienny pamiętnik, jesienne origami, portret Pani Jesieni - to tylko niektóre z nich.
Na tym nie koniec. Co miesiąc, w sobotnie przedpołudnia odbywają się warsztaty koci koci… Kociewiaka, których głównym bohaterem jest maskotka Fabryki Sztuk. Motywem przewodnim ostatniego spotkania – 6 października 2018 r. – była jesień. Dzieci szukały darów tej pory roku na wystawie „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”. Z powodzeniem znalazły ukryte tu i ówdzie różnobarwne liście, kasztany i żołędzie. Dostrzegły także rzeźbę - figurkę jesieni. Ozdabiały ponadto liście, wykonywały przypinkę z jesiennymi motywami oraz papierowego jeża. Dużo frajdy sprawiła najmłodszym zabawa taneczna i losowanie gadżetów promocyjnych, ukrytych pod jesienną narzutą.
Galeria zdjęć

warsztaty
warsztaty
warsztaty
Powitanie Jesieni
powitanie jesieni
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Tym kim dla odzyskania przez Polskę nieodległości był Józef Piłsudski, tym dla nas, Pomorzan, jest g...
Wystawy
Interdyscyplinarna wystawa!
Aktualności
W kolejnym filmie przybliżamy historię krzyży i kapliczek przydrożnych.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jednoc...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006