Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
VI Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Data publikacji: 03.12.2018, 18:20

Zgodnie z tradycją i naprzeciw nowym wyzwaniom – takie są założenia tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tczewie.

- Świąteczny jarmark wpisał się do kalendarza imprez plenerowych organizowanych w Tczewie. Zawsze odbywał się w ostatni weekend przed świętami, tym razem wydarzenie zorganizujemy 8 i 9 grudnia. Będzie to już szósta edycja imprezy. Uliczny handel rozkwitnie nie tylko na placu Hallera, ale także na ul. Mickiewicza i deptaku na Jarosława Dąbrowskiego. Pojawią się również nowe świąteczne dekoracje – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

Na klientów będą czekać swojskie wędliny, sery, chleb litewski, kwas chlebowy, konfitury, cukierki, kulabiaki, miody pitne, barszcz, pierniki, a ponadto cała gama wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób świątecznych (stroików, bombek, wieńców, świec), a skończywszy na aniołkach i przedmiotach drewnianych oraz gipsowych, zdobionych techniką decoupage, które mogą posłużyć jako drobne upominki. W ofercie wystawców pojawi się biżuteria, a ponadto maskotki, poduszki, torby oraz ceramika użytkowa i artystyczna. Dla klientów gastronomii zostanie przygotowany ogrzewany namiot, w którym będzie można spożyć ciepłe posiłki. Nie zabraknie również mobilnej kawiarenki.

Jarmark nie miałby swojego uroku, gdyby nie działania animacyjne towarzyszące handlowi. W tym roku spotkamy Świętego Mikołaja oraz tygryski z GPEC TCZEW. Do najmłodszych adresowane są konkursy oraz warsztaty zdobienia słodkości w przepięknej Fabryce Pierników. Z całą pewnością, atrakcją okaże się fotobudka, w której goście jarmarku wykonają pamiątkowe zdjęcie ze świątecznym layoutem.
- Z okazji Jarmarku ogłaszamy konkurs skierowany do żłobków i przedszkoli z Tczewa, który polega na wykonaniu przestrzennego piernika XXL z tektury lub innego materiału. Zwycięska placówka otrzyma zestaw materiałów plastycznych o wartości 700 zł. Łączna pula nagród to 1500 zł – zachęca do udziału Urszula Sikut, przedstawiciel Kabel-Technik-Polska Sp. z o. o., fundatora nagród.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY
Stare Miasto (zwłaszcza plac Hallera)
8-9.12
SOBOTA:
10.00-18.00 – handel,
10.00-18.00 – spotkanie ze Świętym Mikołajem, konkursy dla dzieci,
11.00-17.00 – warsztaty dla dzieci w Fabryce Piernika,
12.00 – gra terenowa „Piernikowy koci koci… KOCIEWIAK”,
12.00-18.00 – fotobudka GPEC TCZEW,
12.00-18.00 – żywe maskotki – tygryski rozdające słodkości z GPEC TCZEW,
14.00-16.00 – kolędowanie z Kociewsko-Kaszubską Orkiestrą Dętą „Torpeda”

NIEDZIELA:
10.00-18.00 – handel,
10.00-18.00 – spotkanie ze Świętym Mikołajem, konkursy dla dzieci,
11.00-17.00 – warsztaty dla dzieci w Fabryce Piernika,
12.00 – wręczenie nagród w konkursach: Kabel-Technik-Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Czaplinku „Piernik XXL”, „Laurka dla Świętego Mikołaja”, gra terenowa „Piernikowy koci koci… KOCIEWIAK”,
12.00-18.00 – fotobudka GPEC TCZEW,
12.00-18.00 – żywe maskotki – tygryski rozdające słodkości z GPEC TCZEW,
14.00-16.00 – kolędowanie z Kociewsko-Kaszubską Orkiestrą Dętą „Torpeda”


PARTNERZY:
Samorząd Miasta Tczewa, Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, GPEC SP. Z O.O., Kabel-Technik-Polska Sp. z o. o., kino Helios w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie, Kociewski Kurier Tczewski, Dom Przedsiębiorcy w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Zieleń Miejska Sp. z o.o. w Rokitkach, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Swarożynie.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Aktualności
Aktualności
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006