Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
ferie zimowe 2018

Data publikacji: 23.01.2018, 09:33

Ferie zimowe są doskonałym czasem na naukę poprzez zabawę.

Przygotowaliśmy „kosmiczną” ofertę dla uczniów z półkolonii, ale nie zapomnieliśmy również o dzieciach, które wolny czas spędzają w domu.

Spotkania z Bałwankiem, czyli zajęcia łączące elementy zabawy z plastyką, muzyką i literaturą odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 14.00. Zimowy domek, przygody z koci-koci… KOCIEWIAKIEM, karnawał, kosmos – to motywy przewodnie warsztatów.

Jest taka szkoła, do której dzieci przychodzą zawsze z uśmiechniętymi buziami. To Szkółka Plastyczna Piotrusia Pana, czynna również w okresie ferii zimowych. W poniedziałki o 16.00 sypią się kilogramy brokatu, kredki nie łamią się, a wyobraźnia dzieci nie zna granic. Co tydzień – inny pomysł na plastyczne wariacje.

Na zakończenie zimowej „laby” będziemy świętować Światowy Dzień Kociewia. W samo południe 10 lutego odbędą się warsztaty malowania na szkle kociewskich motywów.

Zachęcamy też do oglądania wystaw stałych i czasowych. W siedzibie głównej przy ul. 30 Stycznia 4 można zwiedzać ekspozycję historyczną pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy pt. „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”, a także zapoznać się z historią budynku i podziwiać miniskansen kociewski. Ekslibrisy o tematyce morskiej oraz grafika i malarstwo Joanny Budzyńskiej-Sycz i Michała Wójcika – to czasowe propozycje. Z kolei w kamienicy przy ul. Podmurnej 15 czynna jest galeria malarza, rzeźbiarza, kopisty Henryka Kudzio. A kto jeszcze nie zwiedził izby pamięci Kazimierza Zimnego, to jest ku temu okazja. Za lekcję przed inscenizacją bitwy o Tczew 1807 może posłużyć wystawa „Wielka wojna w małym mieście”.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa "Zdarzyło się w Tczewie 1920-1939"
Aktualności
Makieta przedwojennego Tczewa na dziedzińcu Fabryki Sztuk!
Aktualności
Ogłaszamy XII Konkurs Fotograficzny „Wakacje z aparatem” . Temat przewodni: zielono mi.
Aktualności
Udostępniliśmy kolejną wystawę z cyklu "Nasze miasto - Twoja ulica". Tym razem prezentujemy ...
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006