Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wrześniowe Targowisko 2018

Data publikacji: 04.09.2018, 16:46

Najbliższa okazja do handlu pod gołym niebem i bez żadnych opłat już 8 września 2018 r. na Starym Mieście. Od kilku tygodni przyjmujemy zgłoszenia od wystawców, którymi mogą być dzieci i osoby dorosłe, nieprowadzące działalności gospodarczej. Wyjątek od tej reguły dotyczy przedsiębiorców i stowarzyszenia, które oferują tzw. małą gastronomię.
Każdy, kto chce zgłosić swój udział w wydarzeniu, powinien zapoznać się z regulaminem i wypełnić elektroniczny formularz dostępny na na stronie internetowej Pchlego Targu. Termin przyjmowania wniosków upływa 6 września. Jest jeszcze możliwość zarejestrowania się w dniu wydarzenia, w plenerowym biurze organizatora, które będzie zlokalizowane na Skwerze Doktora Schefflera.

Do końca sierpnia zgłosiło się sto osób, z czego połowę stanowią tczewianie. Pozostałe zgłoszenia napłynęły z Trójmiasta, Elbląga, Grudziądza, Olsztyna, Słupska, a także z kociewskich miejscowości. Wyznaczono dwadzieścia stanowisk kolekcjonerskich, piętnaście – rękodzielniczych, pozostałe – to sprzedaż książek, zabawek i odzieży używanej. Dzięki dużemu zainteresowaniu handel rozkwitnie na Skwerze Doktora Schefflera oraz fragmentach pobliskich ulic: Łaziennej, Podmurnej i Jarosława Dąbrowskiego. Towarzyszyć mu będą warsztaty dla dzieci.
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego proponujemy wykonanie zakładek z obrazkiem naszej maskotki – koci koci… Kociewiaka. Będzie można zaprojektować autorską przypinkę, którą wykonamy na miejscu. Z gier proponujemy wielkoformatowe puzzle i warcaby, a co godzinę animatorzy przeprowadzą konkursy: plastyczne i sprawnościowe. Odwiedzi nas Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda”– wylicza atrakcje Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

Wrześniowe Targowisko odbywa się po raz piąty.

Wrześniowe Targowisko
Skwer Doktora Schefflera
8.09 godz. 10.00-15.00

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
W arkadach Parku im. Mikołaja Kopernika można zapoznać się z historią i sylwetkami Józefa Piłsudskie...
Aktualności
Spotkania z Bałwankiem, obchody Światowego Dnia Kociewia i wystawa "Skąd to? Historia artykułów ...
Orszak Trzech Króli
Aktualności
Po raz szósty ulicami Tczewa przeszedł Orszak Trzech Króli, by oddać hołd Dzieciątku Jezus.
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006