Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wrześniowe Targowisko 2018

Data publikacji: 04.09.2018, 16:46

Najbliższa okazja do handlu pod gołym niebem i bez żadnych opłat już 8 września 2018 r. na Starym Mieście. Od kilku tygodni przyjmujemy zgłoszenia od wystawców, którymi mogą być dzieci i osoby dorosłe, nieprowadzące działalności gospodarczej. Wyjątek od tej reguły dotyczy przedsiębiorców i stowarzyszenia, które oferują tzw. małą gastronomię.
Każdy, kto chce zgłosić swój udział w wydarzeniu, powinien zapoznać się z regulaminem i wypełnić elektroniczny formularz dostępny na na stronie internetowej Pchlego Targu. Termin przyjmowania wniosków upływa 6 września. Jest jeszcze możliwość zarejestrowania się w dniu wydarzenia, w plenerowym biurze organizatora, które będzie zlokalizowane na Skwerze Doktora Schefflera.

Do końca sierpnia zgłosiło się sto osób, z czego połowę stanowią tczewianie. Pozostałe zgłoszenia napłynęły z Trójmiasta, Elbląga, Grudziądza, Olsztyna, Słupska, a także z kociewskich miejscowości. Wyznaczono dwadzieścia stanowisk kolekcjonerskich, piętnaście – rękodzielniczych, pozostałe – to sprzedaż książek, zabawek i odzieży używanej. Dzięki dużemu zainteresowaniu handel rozkwitnie na Skwerze Doktora Schefflera oraz fragmentach pobliskich ulic: Łaziennej, Podmurnej i Jarosława Dąbrowskiego. Towarzyszyć mu będą warsztaty dla dzieci.
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego proponujemy wykonanie zakładek z obrazkiem naszej maskotki – koci koci… Kociewiaka. Będzie można zaprojektować autorską przypinkę, którą wykonamy na miejscu. Z gier proponujemy wielkoformatowe puzzle i warcaby, a co godzinę animatorzy przeprowadzą konkursy: plastyczne i sprawnościowe. Odwiedzi nas Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda”– wylicza atrakcje Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

Wrześniowe Targowisko odbywa się po raz piąty.

Wrześniowe Targowisko
Skwer Doktora Schefflera
8.09 godz. 10.00-15.00

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Pchli Targ 2019
Aktualności
Ta niedziela była handlowa... 2 czerwca odbył się Pchli Targ.
Aktualności
Zapraszamy na wystawę „Organizacje niepodległościowe w powiecie tczewskim 1945-1952”. Pl...
Aktualności
Poznaj historię i kulturę Słowińców, ludności stanowiącej w XIX wieku „ostatki Słowian na połu...
Wystawy
Z całą pewnością, łączy ich jedno – pozostawili lub pozostawiają po sobie trwały ślad na ziemi...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006