Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
X Powiatowa Gala Wolontariatu

Data publikacji: 14.11.2018, 11:15

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas X Powiatowej Gali Wolontariatu 4 grudnia 2018, której gospodarzem jest Gmina Gniew.

Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego.

W tym roku przyznane zostaną nagrody w następujących kategoriach:
1. Grupa Wolontariuszy i Wolontariusz Roku
2. Inicjatywa społeczna Roku
3. Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom
4. Animator Roku
5. Firma przyjazna społeczności lokalnej

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, grup nieformalnych, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w powiecie tczewskim.

Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa dnia 23 listopada 2018 r. Kandydatów do konkursu należy zgłaszać pocztą elektroniczną na podany adres e-mail.

Zgłoszeń do konkursu dokonywać należy na formularzach, które można znaleźć w załączonych plikach lub pobrać poprzez kliknięcie łącza w nazwie kategorii. Dla każdej kandydatury należy wypełnić jeden formularz oraz załączyć minimum 2 zdjęcia z akcji. Nominowani do konkursu kandydaci swoją aktywność mogą wykonywać w dowolnym obszarze życia społecznego. Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać grupy nieformalne i organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze. W przypadku zgłoszeń dokonywanych przez osoby prywatne lub samych wolontariuszy konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym zaświadczyć.

Ocenie nominowanych kandydatów podlegać będzie przede wszystkim: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność, partnerstwo w podejmowanych działaniach. Do 30 listopada 2018 Kapituła, składająca się z osób nagrodzonych w ubiegłych latach oraz przedstawicieli samorządów lokalnych i Rady organizacji, wybierze laureatów konkursu.

Rada Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie i X Powiatowej Gali Wolontariatu 4 grudnia 2018 (wtorek) o godz. 17:00 na Zamku w Gniewie.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego oraz Gminy Gniew

Laureaci ubiegłorocznego konkursu Powiatowej Gali Wolontariatu:

WOLONTARIUSZ ROKU – WYRÓŻNIENIA SPECJALNE: Regina Łabuńska, Julia Rozumek, Barbara Kalita, Wiesława Bugajewska, Elżbieta Wiśniewska i Radosław Sarnowski

GRUPA WOLONTARIUSZY ROKU – Świetlica Parafialna przy Parafialnym Centrum Dzieci i Młodzieży w Pelplinie
WYRÓŻNIENIA: Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Grupa „Bazarek" z Tczewa

INICJATYWA SPOŁECZNA ROKU – Projekt „Wielcy ludzie małego Pelplina”
WYRÓŻNIENIA: Zbiórka 24 t zboża dla rolników z Gminy Lipusz poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach, Grupa „Nudoodporne” z Tczewa i Projekt „Pogromcy pyłów"
WYRÓŻNIENIE SPECJALNE - Cykl akcji charytatywnych „Anioły Klaudii"

ORGANIZACJA / INSTYTUCJA PRZYJAZNA WOLONTARIUSZOM – Stowarzyszenie DRABKA
WYRÓŻNIENIA: Zespół Szkół w Subkowach, Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie i Dom Pomocy Społecznej w Damaszce

FIRMA PRZYJAZNA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ – Mikrostyk S.A.
WYRÓŻNIENIA: Bank Spółdzielczy w Skórczu - Oddział w Morzeszczynie, Salon Optyczny Tomasz Tymiński i P.P.H.U. Rollmax

ANIMATORKA ROKU – Małgorzata Gądek
WYRÓŻNIENIA: Martyna Orłowska i Grzegorz Kilian
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Prace kaligraficzne inspirowane różnymi kręgami kulturowymi.
Aktualności
W Międzynarodowym Dniu Muzeów, czyli 18 maja, ponownie otwieramy przestrzenie wystawiennicze. Jedn...
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Czwarta wystawa o historii ulic już dostępna w otwartej przestrzeni publicznej.
Aktualności
Artykul etnolog Kamili Gillmeister o Bozym Ciele.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006