Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
wystawa obrazów Aleksandra Popowa pt. "Pomorski Szlak Kulturowo-Turystyczny ks. Janusza St. Pasierba"

Data publikacji: 05.12.2018, 17:41

Wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie zapraszamy na wystawę obrazów Aleksandra Popowa pt. "Pomorski Szlak Kulturowo-Turystyczny ks. Janusza St. Pasierba".

Pomorski Szlak Kulturowo-Turystyczny ks. Janusza St. Pasierba z Lubawy do Żarnowca o długości 280 km, to szlak biograficzny, przebiega przez miejsca związane z Jego życiem, z miejscami i krajobrazami, które opisywał w poezji i esejach. To także szlak tematyczny, który na wyznaczonej trasie gromadzi walory kulturowe, elementy dziedzictwa kulturowego mające swoje określone odniesienie do życie i twórczość ks. Profesora Janusza Pasierba.

Aleksander Popow urodził się w 1953 roku na dawnych polskich Kresach w Wołkowysku. Studiował malarstwo i grafikę w renomowanym witebskim instytucie pod kierunkiem prof. Feliksa Gumienia i prof. Anatola Czmila. Miał także niebywałą okazję pobierania nauk od mistrza Marca Chagalla. Specjalizuje się w akwarelach i rysunku ołówkiem. W latach 1978 – 2010 brał udział w ponad 50 wystawach w Polsce, Estonii, Rosji, Francji, na Białorusi, Litwie i Łotwie. Ulubione motywy malarskie Aleksandra Popowa to pejzaż, kwiaty, portret i architektura. W twórczości ostatnich lat bardzo silną pozycję zajmuje Tczew i Pomorze. Aleksandra Popowa urzekła ziemia kociewska i utrwalił ją techniką akwareli witebskiej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kolekcja obrazów prezentująca miejsca na Pomorskim szlaku kulturowo-turystycznym im. ks. Janusza Stanisława Pasierba.

Internisaż odbędzie się 15 grudnia 2018 r. o godz. 15.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.
Wystawę można zwiedzać od 1 do 31 grudnia 2018 r.
Wstęp bezpłatny!
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
wystawa Nasze miasto - Twój plac Marsz. Józefa Piłsudskiego
Aktualności
Aktualności
Zestawienie naszych wirtualnych przedsięwzięć.
Aktualności
Aktualności
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2020
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006