Linia
Kilkanaście młodych twórczyń, które na co dzień szlifują swój talent pod czujnym okiem Joanny Czarneckiej w Centrum Kultury i Sztuki, stworzyło indywidualne prace o wspólnym motywie – linia. Ich twórczość będzie można podziwiać w Galerii Dziecka.
Autorki prac: Magdalena Biniszkiewicz (11 l.), Helena Fiwek (14 l.), Tosia Kowalczyk (12 l.), Michalina Kucharska (12 l.), Helena Kussowska (14 l.), Tamara Lizakowska (12 l.), Dominika Łaszewska (16 l.), Laura Masalon (17 l.), Patrycja Nierzwicka (14 l.), Paulina Panster (12 l.), Zuzanna Petruszyńska (12 l.), Alicja Pikor (10 l.), Lena Rutkowska (16 l.), Julia Sawicka (11 l.), Monika Śmiejan (12 l.), Maja Tabor (13 l.), Veronika Trubilovych (15 l.), Nikola Wenta (16 l.)
Prezentowane realizacje są bardzo różnorodne – od kompozycji abstrakcyjnych po przedstawienia realistyczne. Linia, jako jeden z najbardziej podstawowych środków wyrazu w sztukach plastycznych, otwiera bowiem niemal nieograniczone możliwości twórcze. W rysunku i malarstwie wyznacza kontury, buduje perspektywę oraz porządkuje kompozycję. Potrafi nadawać obrazowi dynamikę lub wprowadzać spokój i harmonię. Możemy przekonać się o tym oglądając tę wystawę.
- wernisaż: 11.06.2026 r. godz. 17.00
- miejsce: ul. 30 Stycznia 4
- uwaga: 13.06.2026 r. WYSTAWA NIECZYNNA
- przed zwiedzaniem sprawdź KOMUNIKAT



