Domin.

Dominik Woźniak. Rysunek-malarstwo

Światowy Dzień Sztuki będzie obfitował w różnorodne wydarzenia. Jednym z nich jest wernisaż, podczas którego zapoznamy się z twórczością Dominika Woźniaka.

Dominik Woźniak – urodzony w Piotrkowie Trybunalskim. Specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Twórczość Dominika Woźniaka to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu.

Tytułowa kondycja w pełni przejawia się w możliwościach obecnych czasów na wiele sposobów. Mając na uwadze zdarzenia, z jakimi zmierza się człowiek, pojawia się pytanie, w jakiej formie psychofizycznej znajduje się w obecnym czasie? Nie chodzi o bezpośrednią odpowiedź, lecz o krótką analizę, składającą się z wyboru prac, jakie powstały w 2022 i 2023 roku. W pierwszej części, spostrzeżenia ujawniają traumę, śmierć czy gniew na skutek konfliktu, jaki ma miejsce w Ukrainie.  Drugą część stanowią doznania związane z formami organicznymi, będącymi pretekstem do nowego układu formy związanego silnie z człowiekiem. I te emocje w dużej mierze przemieszczają się na ukazanych pracach, jakie są prezentowane na wystawie w Fabryce Sztuk w Tczewie.

Poruszony wątek nierzadkiego wyobcowania nadaje w większości bohaterów sens ich istnienia. Mają swoje własne aspiracje, potrzeby, ale ze względu na powtórne skażenie (wcześniej pandemia koronawirusa) te pragnienia muszą zostać odłożone w czasie. Kolorystyka prac splata się z tęsknotą, zapomnieniem, zapachem wojny czy utratą najbliższych. Mamy tutaj odcienie szarości, brązów, błękitów tak bliskie wyobcowaniu i dramatu.

W formach organicznych zagadnienia człowieka łączą się silniej z naturą poprzez wykorzystanie kolorów, kształtów, deformacji roślin, owoców, warzyw czy kwiatów. Ta zależność silnie oddziałuje na człowieka, ponieważ jest w bezpośredniej relacji z jego nastawieniem do życia oraz innych ludzi.

Zbiór prac próbuje przybliżyć człowieka najbardziej aktualnego, takiego jaki funkcjonuje tu i teraz.

Każdy z Nas posiada rozmaitą kondycję, dlatego każdy jest nacechowany różnorodnością, która jest niekończącą się inspiracją.

Miejsce: siedziba główna Fabryki Sztuk, ul. 30 Stycznia 4

Godziny otwarcia: codziennie 8.00-18.00, w soboty i niedziele 10.00-16.00 (do końca kwietnia)

codziennie 8.00-18.00, w soboty i niedziele 10.00-18.00 (w maju)

Wystawa czynna do końca maja.

wernisaż 15 kwietnia o godz. 18.00 – w ramach obchodów Światowego Dnia Sztuki




Skip to content