Gra m.

Gra miejska

Zapraszamy 20 i 21 lutego do udziału w grze miejskiej.

Zasady są proste:

– w siedzibie głównej Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 w godz. 10.30-15.30 odbierasz kartę zadań,

– odwiedzasz trzy miejsca: plac Hallera, okolice kościoła farnego oraz mury obronne przy ul. Ogrodowej/Wąskiej, gdzie rekonstruktorzy zadadzą po jednym pytaniu,

– w kamienicy przy ul. Podmurnej 15 znajdziesz odpowiedź na ostatnie pytanie,

– wraz z wypełnioną kartą wracasz do punktu startowego, czyli do Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4,

– za udział w grze i poprawnie wypełnioną kartę pracy otrzymujesz zestaw gadżetów promocyjnych i książkę Andrzeja Nieuważnego,

– w razie problemów z udzieleniem poprawnej odpowiedzi zapoznaj się z treścią wystawy „Wielka wojna w małym mieście” przy ul. Podmurnej 15.

Uwaga: w godz. 12.30-13.00 – przerwa techniczna – rekonstruktorzy udają się na żołnierską strawę. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych (dezynfekcja, dystans, maseczki, limit zwiedzających). Dzieci biorą udział w grze wraz z opiekunem.

***

Gra miejska została zorganizowana, by przypomnieć ważne wydarzenie z dziejów Tczewa – bitwę z 1807 roku, która rozegrała się w erze wojen napoleońskich. U boku Napoleona walczyli polscy żołnierze, pod dowództwem gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, liczący na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Cesarz Francuzów chciał zdobyć Gdańsk, a bramą do tej twierdzy było nasze miasto. Zimą 1807 roku Napoleon kilka razy odbijał Tczew z rąk Prusaków. Jednak stało się to faktem 23 lutego 1807 roku.

więcej na kanale YouTube

 

 

ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew

fabryka@fabrykasztuk.tczew.pl

58 530-44-81

Kontakt

facebooktwitteryoutubeinstagram

HONORUJEMY:
Skip to content