Wysta.

Wystawa „Czy będzie z nami Bałtyk?”

Wystawa „Czy będzie z nami Bałtyk?” powstała w 2020 roku z inicjatywy Nadbałtyckiego Centrum Kultury, w ramach odbywających się cyklicznie Bałtyckich Spotkań Ilustratorów. To zbiór ilustracji artystów z państw nadbałtyckich do książki Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Baltek”.

Stanowi ona wyraz niepokoju o los naszego morza i skłania do refleksji nad jego przyszłością. Czy Bałtyk stopniowo przekształci się w zarastający, coraz uboższy w życie akwen, który zamieszkiwać będą nie dorsze i foki, ale bakterie i glony? Czy coraz płytsza woda zamieni się wreszcie w zieloną, zawiesistą breję i tylko wieczne sinice będą pamiętały, że ten bagnisty obszar był kiedyś Morzem Bałtyckim? A co, gdy zamiast po piasku, spacerować będziemy po hałdach mikroplastiku, ciągnących się wzdłuż bezkresnego morza śmieci? A jeśli morze zniknie zupełnie, to czy przetrwają baśnie, legendy i mityczne morskie stwory?

Wystawa zorganizowana w ramach 15. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów.

Film promujący: https://tiny.pl/wgt6k

 

 

 

.

wernisaż 15.09.22 godz. 18.00

15.09-9.10.22 UWAGA: 9.10 wystawa czynna do godz. 14.30

Fabryka Sztuk, u. 30 Stycznia 4

kuratorka wystawy: Monika Konca

kuratorka projektu: Anna Misiek

ilustratorzy: Joanna Czaplewska, Rasa Joni, Lucija Mrzliak, Gundega Muzikante, Justyna Nyka, Agata Półtorak, Grażyna Rigall, Wojciech Kołyszko

opracowanie graficzne elementów wystawy: Joanna Czaplewska i Anna Gawron

 

ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew

fabryka@fabrykasztuk.tczew.pl

58 530-44-81

Kontakt

facebooktwitteryoutubeinstagram

HONORUJEMY:
Skip to content