Wysta.

Wystawa Magia kolorów

Zapraszamy na wystawę fotografii Remigiusza Kolucha pt. Magia kolorów. Wernisaż odbędzie się 20 kwietnia o godz. 18.00. Wystawa jest czynna do 15 maja 2022 r. Wstęp bezpłatny.

Sam autor o fotografowaniu i kolorach mówi następująco:  (…) polubiłem fotografowanie ruin. Metafor życia. Często też fotografowałem cmentarze. Ale główną tematyką moich zdjęć była w tym czasie wciąż moja rodzina i znajomi. I miało to trwać jeszcze długo. A miałem wtedy 30 lat. Prawdziwa pasja fotografowania przyszła dopiero parę dziesiątek lat później, kiedy zamieszkałem w Szkocji. Zacząłem wtedy mocno ingerować w kolory obrazu. A pewnego zimowego dnia podróżując natknąłem się na opuszczoną od kilkudziesięciu lat posiadłość. Wszedłem do niej z pewnym wahaniem. (…) I od tej chwili zaczęła się moja zabawa z obrazem – zmiana kolorów, ich nasycenia, kontrastu, łączenie elementów z różnych zdjęć. Teraz to wszystko było możliwe dzięki rozwijającej się szybko technice cyfrowej. Dawało to możliwości, o których dawniej nawet nie wiedziałem, że mogłem pomarzyć. Zacząłem łączyć kolory zapamiętane z dzieciństwa z tymi opuszczonymi dworkami, pałacami, domami, szpitalami. Miałem wtedy 57 lat. Dzisiaj mam 62 lata. W kolekcji mam zdjęcia ponad 100 takich obiektów. I ponad 1000 zdjęć. Ostatnio zacząłem wracać tematyką do miejsc, w których narodziła się moja fascynacja kolorami – do lasów. Czasami fotografuję też domy wciąż zamieszkane. Szkoda tylko, że nie będę mógł ich sfotografować, gdy staną się opuszczone i niechciane. Ale ktoś kiedyś prawdopodobnie to zrobi.

ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew

fabryka@fabrykasztuk.tczew.pl

58 530-44-81

Tradycją już jest, że dwa tygodnie przed Wielkanocą i świętami Bożego Narodzenia na ulicach Starego Miasta w Tczewie pojawiają się kramy z rękodziełem i swojskim jadłem. Tak też było w tym roku. 2 i 3 kwietnia odbył się Jarmark Wielkanocny z udziałem 56 wystawców z Tczewa i okolic, Trójmiasta, Grudziądza, Kwidzyna, Iławy, Mławy, Ostrołęki, Pasłęka, a nawet z Podlasia i Wilna. Pomimo chłodnej aury nie zabrakło odwiedzających, którzy kupowali chleby, chałwy, wędliny, sery z krowiego i koziego mleka, miody, przetwory, a także świąteczne ozdoby, wyroby ceramiczne, naturalne kosmetyki, akcesoria do mieszkań, biżuterię, odzież czy maskotki dla dzieci. Zainteresowanie dzieci wzbudzał motyl na szczudłach i  różowy królik – żywa maskotka częstująca słodkościami. W przepięknej, wiosennej chacie odbywały się warsztaty plastyczne dla najmłodszych o tematyce świątecznej. Nie zabrakło też konkursów, np. na wykonanie palmy wielkanocnej. Muzycznym akcentem był niedzielny występ Kociewskiej Orkiestry Dętej TORPEDA, która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Tczewianie z chęcią wykonywali sobie zdjęcia przy jarmarcznej bramie i wielkiej pisance. Z kolei „tajemniczy klient” dokonał wyboru najładniejszego stoiska, biorąc pod uwagę nie tylko asortyment, ale także dekorację drewnianego straganu. Wygrały Chatka Baby Agi @Filc Cacko i Miody Matula. Partnerzy wydarzenia: Zakład Usług Komunalnych, Straż Miejska i Urząd Miejski.

Kontakt

facebooktwitteryoutubeinstagram

HONORUJEMY:
Skip to content