Wysta.

Wystawa plenerowa “Chór Męski Echo wczoraj i dziś”

Chór Męski „Echo” z Tczewa ma już sto lat. Z okazji tak zacnego jubileuszu przygotowaliśmy wystawę plenerową.

To reporterskie spojrzenie na działalność chóru. Autor Józef Ziółkowski oprócz rzetelnego przedstawienia najważniejszych faktów z bogatej i interesującej historii chóru począwszy od okoliczności powstania poprzez działalność „pod różnymi skrzydłami”, zagląda również za przysłowiowe kulisy, nadając wystawie kolorytu. Słusznie zauważa, że chór to przede wszystkim Ludzie, którzy go tworzyli i tworzą, a także wspierają działalność zespołu.  Przypatrując się zaprezentowanym zdjęciom, widać, jak wielką rolę „Echo” odgrywa w rozwoju życia kulturalnego Tczewa.

Wystawa została przygotowana na podstawie kronik Chóru Męskiego „Echo” w Tczewie, książki „Pieśń ujdzie cało” Romana Landowskiego i artykułów prasowych. Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze zbiorów: Chóru Męskiego „Echo” w Tczewie, Fabryki Sztuk w Tczewie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, Stanisława Zaczyńskiego, Józefa Golickiego, Jacka Cherka, Marcina Stolarskiego oraz archiwów prywatnych członków „Echa”: Ryszarda Kohlanda, Leopolda Kulikowskiego, Karola Zaborowskiego, Karola Kulinca i  Andrzeja Merchel. Oprawą graficzną zajęła się Aleksandra Ujazdowska.

Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem Jubilata odbędzie się 18 maja o godz. 17.00 na ul. Pomorskiej (węzeł transportowy, plac przed dworcem). Wystawa będzie eksponowana do końca października.
Skip to content