Wysta.

Wystawa prac Sary Graczyk

W ramach cyklu „Galeria dla Młodych” Fabryka Sztuk zaprezentuje twórczość Sary Graczyk, absolwentki Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku, obecnie uczestniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Wernisaż odbędzie się 2 czerwca o godz. 11.00 w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4. Wystawę można zwiedzać do końca czerwca. Wstęp bezpłatny.

Sara Graczyk jest Wielką Artystką. Rysowanie to Jej pasja i sposób wyrażania siebie. W pracach inspirowanych grami, ilustracjami książek pojawiają się ulubione postacie bohaterów, miejsca, przedmioty. Jej prace to  kompozycje  o niezwykłej sile wyrazu, które cechuje dbałość o szczegóły i jasne, żywe barwy. Wrażliwość i wyobraźnia w doborze kolorów i bardzo indywidualna technika nadaje Jej twórczości niepowtarzalny styl. Prace Sary charakteryzują się niezwykłą wyobraźnią i wrażliwością osób, które nie mają umiejętności mówienia o tym, co czują, a potrafią to wyrazić w oryginalnej formie plastycznej. Dzięki swojej  twórczości  uchyla nam drzwi do swojego niezwykłego, zaskakująco pięknego świata – mówi Magdalena Okapiec-Kortas, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

Sara Graczyk jest laureatką wielu regionalnych i ogólnopolskich  konkursów, m.in. VII  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z AutyzmemBajki, czarodzieje i smoki”.  Wernisaż prac odbył się m.in. w Galerii Mariackiej w Gdańsku. Jej twórczość była prezentowana również na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W okresie pandemii narysowała ponad 180 prac, które były dwukrotnie  pokazywane w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Stowarzyszeniu Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

 

 

 

 

 

 

 

ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew

fabryka@fabrykasztuk.tczew.pl

58 530-44-81

Kontakt

facebooktwitteryoutubeinstagram

HONORUJEMY:
Skip to content