O naturze rzeczy
Prezentowany zbiór różnorodnych prac jest naszym nieustannym dialogiem o tym, co jest tak naprawdę naturą rzeczy. My, czyli Alicja Tkaczyk i Piotr Detlaf, praktycznie od początku naszej znajomości, a z czasem przyjaźni, dyskutujemy i konfrontujemy nasze spostrzeżenia odnośnie natury. Naturę rozumianą na wiele sposobów: jako przyrodę i katastrofę klimatyczną, naturę naszej kultury, naturę nas samych, naturę naszego środowiska, naturę naszych myśli. Kontrast naszych wrażliwości i estetyk jest widoczny na wielu płaszczyznach. Pomimo oczywistych różnic form wyrazu, widać, jak nasze dzieła dopełniają się wzajemnie. Powstawały one symultanicznie w czasie, udało nam się osiągnąć spójność właśnie dlatego, że inspirowaliśmy się nawzajem naszymi rozmowami o naturze rzeczy. Zachęcamy odbiorców, aby razem z nami zastanawiali się, jakie jest źródło rzeczy, i włączyli się do naszej rozmowy.
Piotr Detlaf (ur. 2001)
Jest studentem geografii społeczno-ekonomicznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył geografię pierwszego stopnia oraz liceum z dodatkowymi zajęciami artystycznymi Collegium Gedanense. Obszarem jego twórczości jest malarstwo i formy interdyscyplinarne, które dają możliwość przedstawiania tematów związanych ze środowiskiem, społeczeństwem, przestrzenią. Geografia jako nauka interdyscyplinarna, holistyczna stała się źródłem poszukiwania inspiracji twórczych. “Geografia to Fluxus nauki. Jest nieskończona. Jestem wielkim zwolennikiem tworzenia sztuki przez osoby z różnych, odległych dziedzin”.
Alicja Tkaczyk (ur. 1997)
Swoją twórczość skupia głównie na ubiorze i tkaninie, które są jej wyrazem artystycznym oraz protestem ekologicznym. Wszystko co tworzy stara się opierać o założenie zero waste i trashion. Mając swój własny manifest twórczy stara się używać w swoich pracach tylko materiałów z śmieci i pracować tak aby nie zostawiać odpadów, a także aby jej prace były łatwe w recyklingu. Ukończyła ASP w Łodzi na kierunkach Projektowanie Ubioru oraz Tkanina i Stylizacja Wnętrz.
- codziennie godz. 10.00-16.00, w czwartki do 18.00
- ul. Podmurna 15