Galer.

Galeria Henryka Kudzio 2021

Galeria Henryka Kudzio

Zapraszamy Państwa do Galerii przesiąkniętej duchem dzieł wielkich mistrzów. Hans Memling, Michał Anioł, Rafael Santi, Pieter Bruegel starszy, Caravaggio, Jan Davidszoon de Heem, Vincent van Gogh – to tylko niektórzy artyści, z których twórczością możemy obcować. Kopie ich obrazów od lat tworzy Henryk Kudzio. A czyni to w mistrzowski sposób. Rytmiczna precyzja, dążenie do wiernego odzwierciedlenia oryginału są cechami charakterystycznymi Jego warsztatu artystycznego.

 Na zaprezentowany zbiór, który daje wyobrażenie o zainteresowaniach Henryka Kudzio, składają się w dużej mierze obrazy nigdzie wcześniej nieeksponowane. Niektóre czekały długie lata w domowej pracowni, inne pachną jeszcze świeżą farbą. Po raz pierwszy możemy oglądać kopie ikon czy rzeźby przedstawione w postaci rysunku.

 

Henryk Kudzio – artysta malarz, grafik, kopista. Rocznik 1940. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – specjalizacja grafika artystyczna. Był asystentem w Katedrze Grafiki u prof. E. Piotrowicza. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Członek Związku Artystów Plastyków. Uczestnik wystaw krajowych i międzynarodowych.  Laureat wielu nagród i wyróżnień z plakatu i grafiki artystycznej. Jego prace znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.

 

 

19.06-29.09.21

Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Kurator: Henryk Kudzio

godz. zwiedzania:

pon, śr., czw., piątek godz. 8.00-18.00

wt. godz. 8.00-15.30

soboty, niedziele, święta godz. 10.00-16.00

ostatnie wejście 45 minut przed zamknięciem

 

ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew

fabryka@fabrykasztuk.tczew.pl

58 530-44-81

Kontakt

facebooktwitteryoutubeinstagram

HONORUJEMY:
Skip to content