Galer.

Galeria Henryka Kudzio

Spragnionych obcowania ze sztuką zapraszamy do Galerii Henryka Kudzio. Jej kolejna odsłona w najbliższy czwartek – 28 kwietnia o 18.00 w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.

Galeria Henryka Kudzio jest bez wątpienia przesiąknięta duchem dzieł wielkich mistrzów. Hans Memling, Hieronim Bosch, Rafael Santi, Leonardo da Vinci, Pieter Bruegel czy Jan Vermeer – to tylko niektórzy artyści, z których twórczością możemy obcować w Fabryce Sztuk. Kopie ich obrazów od lat tworzy artysta malarz, grafik Henryk Kudzio. Czyni to w mistrzowski sposób. Rytmiczna precyzja, dążenie do wiernego odzwierciedlenia oryginału są cechami charakterystycznymi Jego warsztatu.

Warto dodać, że nie wszystkie prezentowane w Galerii kopie można oglądać w oryginale w innych muzeach. Do strat wojennych należy “Portret młodzieńca” Rafaela. To dzieło zaginione, zrabowane przez hitlerowskie Niemcy podczas drugiej wojny światowej.

Bardzo ciekawe są też przedstawienia oryginalnych rzeźb w formie rysunku. Przykładem jest “Laokoon” z Muzeów Watykańskich oraz “Pieta” Michała Anioła, będąca jedyną sygnowaną rzeźbą tego artysty.

Galerię można odwiedzać do końca października 2022 r. Wstęp bezpłatny.
poniedziałek-piątek 8.00-18.00
soboty, niedziele, święta 10.00-18.00 (kwiecień-sierpień)
soboty, niedziele, święta 10.00-16.00 (wrzesień-marzec)
Skip to content