Galer.

Galeria Henryka Kudzio

Mimo że galeria kopii dzieł wielkich mistrzów malarstwa funkcjonuje już od dwóch lat, to co pewien czas przechodzi ona metamorfozę.

Najnowsza odsłona miała miejsce w kwietniu 2024 r. Tym razem chcieliśmy zaakcentować słynne portrety.

W galerii zobaczymy kopie dzieł Hansa Memlinga, Hieronima Boscha, Pietera Bruegla czy Jana Vermeera. Galeria jest przesiąknięta duchem dzieł wielkich mistrzów malarstwa, a klimat kamienicy sprzyja kontemplacji dzieł sztuki.

Henryk Kudzio – artysta malarz, grafik, kopista. Rocznik 1940. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – specjalizacja grafika artystyczna. Był asystentem w Katedrze Grafiki u prof. E. Piotrowicza. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Członek Związku Artystów Plastyków. Uczestnik wystaw krajowych i międzynarodowych.  Laureat wielu nagród i wyróżnień z plakatu i grafiki artystycznej. Jego prace znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.

  • Miejsce: Tczew, ul. Podmurna 15
  • Godz. otwarcia: codziennie oprócz czwartków godz. 10.00-16.00, czwartki godz. 10.00-18.00 (w okresie wrzesień-kwiecień)
  • Godz. otwarcia: pon. wt. śr. pt. godz. 10.00-16.00 czw. sob. ndz. święta godz. 10.00-18.00 (w okresie maj-sierpień)
  • Wstęp bezpłatny!Skip to content