Irene.

Ireneusz Jędruch. Photo unplugged – muzyka w obrazkach

Po 12 latach powraca do nas doskonały fotograf, mistrz fotografii koncertowej – Ireneusz Jędruch. To trzecia wystawa jego prac w postindustrialnych wnętrzach Fabryki Sztuk. Zobaczymy na niej zaledwie niewielką część zdjęć wykonanych na koncertach w ciągu ostatnich lat. Kilkadziesiąt kadrów przekazujących koncertowe emocje, obraz oddzielony od dźwięku, stąd tytuł wystawy: Photo unplugged – muzyka w obrazkach.

Światło to oczywiście podstawa. Ale kiedy myślę o fotografii, słowem kluczowym jest dla mnie także słowo „czas”. Zatrzymanie w kadrze konkretnego zdarzenia, obiektu czy człowieka jest możliwością przeniesienia w czasie tej konkretnej chwili. Nie da się tego samego ujęcia zrobić dwa razy. Zawsze trochę inne będzie światło, spojrzenie, tło, gest czy kontekst. Dlatego tak chętnie wracam do starych zdjęć, znajdując w nich obietnicę podróży w czasie (…)

            Możliwość połączenia tych dwóch pasji, jakimi są dla mnie muzyka i utrwalanie obrazów sprawiło, że fotografia koncertowa wciągnęła mnie na długo i bardziej niż się spodziewałem.                                                                                                                      

Ireneusz Jędruch

poniedziałek godz. 8.00-10.00, 11.30-18.00

wtorek godz. 8.00-15.30

środa-piątek godz. 8.00-18.00

sobota, niedziela, święto godz. 10.00-16.00

ul. 30 Stycznia 4

wstęp bezpłatny

 
Skip to content