Tczew.

Tczew znany i nieznany

Nasze miasto z pewnością rozwija się w szybkim tempie i w oka mgnieniu zmienia swój wygląd. Jak obecnie prezentuje się Tczew, każdy może zobaczyć podczas drogi do pracy, szkoły lub spaceru. To właśnie chcemy pokazać na autorskiej wystawie Piotra Kaczmarka. W postindustrialnym wnętrzu Fabryki Sztuk zawiśnie ponad 30 zdjęć obrazujących nasze Miasto. Patrząc na fotografie można powiedzieć, że stanowią one dokument lub pamiątkę po odbytym spacerze po Tczewie.

Piotr Kaczmarek to fotograf związany z Pomorzem, a od 35 lat z Tczewem. Jest introwertykiem, który kocha ludzi i odnajduje w nich piękno. Specjalizuje się w portretach, uwielbia fotografować ludzi, zwłaszcza gdy pokazują naturalne emocje. W swojej pracy skupia się na szukaniu związku między światłem i cieniem. Uważa, że to właśnie kontrasty tworzą piękno. Jego zdjęcia są często czarno-białe, co pozwala na wydobycie głębi i emocji. Działanie w myśl maksymy – fotografuję to, co widzą wszyscy, ale tak jak nie dostrzega tego nikt inny. To co mamy tuż przed sobą, wystarczy tylko zatrzymać się i spojrzeć.

„Moja fotografia to zapis moich emocji i przemyśleń. Szukam piękna w codzienności, w ludziach i w naturze. Uważam, że każdy ma coś do zaoferowania, a ja chcę to uchwycić na zdjęciach”.

Kiedy fotografujemy nie zastanawiamy się nad tym, że tworzymy coś, co jest chwilą – mówi autor wystawy. – Dopiero oglądając zdjęcia możemy zobaczyć jak powstają zapisy tego, czego za chwilę może nie być. Miejsca i okoliczności wciąż się zmieniają, często są ulotne. Zapraszam Cię do odkrywania mojego świata przez obiektyw aparatu. Razem możemy zatrzymać te magiczne chwile w kadrze i podziwiać je na zawsze.

poniedziałek-piątek godz. 8.00-18.00

sobota, niedziela, święto godz. 10.00-16.00

ul. 30 Stycznia 4

wstęp bezpłatny
Skip to content