Nagro.

Nagrody

POLSKA PIĘKNIEJE – 7 CUDÓW FUNDUSZY EUROPEJSKICH”

W 2008 roku zostaliśmy uhonorowani główną nagrodą w I edycji ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii Rewitalizacja organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Wydawnictwo Pascal i Firmę Smartlink. Konkurowaliśmy z takimi potęgami turystycznymi, jak Toruń i Zamość. Zasłużyliśmy na miano cudu unijnego. Dobrze skonstruowany projekt i efektywnie przeprowadzona modernizacja dały podwaliny pod tętniącą życiem placówkę kulturalną, której bogata oferta przyciąga wielu mieszkańców i turystów.

Więcej informacji: www.polskapieknieje.pascal.pl

LUDOWY OSKAR

30 czerwca 2011 roku otrzymalismy nagrodę LUDOWEGO OSKARA za najciekawsze wydarzenie folklorystyczne w Polsce w 2010 roku w kategorii: konkursy i wystawy, za ekspozycję „Rola chleba w kulturze ludowej”. Zdobyliśmy także nagrodę internautów portalu KulturaLudowa.pl w konkursie na najciekawsze wydarzenie folklorystyczne w Polsce w 2010 roku. Nagrody przyznawane są przez Fundację Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej, Stowarzyszenie Twórców Ludowych i portal KulturaLudowa.pl.

KOCIEWSKIE PIÓRO 2012

Zostaliśmy laureatem prestiżowej nagrody Kociewskie Pióro za 2012 rok za wybitne osiągnięcia w dziedzinie animacji kultury. Wyróżnienie przyznawane jest od 2005 r. przez Kapitułę Nagrody Literackiej i Wydawniczej „Kociewskie Pióro” z inicjatywy Towarzystwa Kulturalnego im. Małgorzaty Hillar. W ten sposób Kapituła honoruje osoby i instytucje, których dokonania wywarły pozytywny wpływ na rozwój regionu.

KOCIEWSKIE PIÓRO

Kociewskim Piórem 2012 za całokształt działalności został uhonorowany Józef Ziółkowski – główny specjalista ds. muzealnictwa w Fabryce Sztuk.

NAGRODA TCZEWIANIN ROKU 2012

Laureatem tej prestiżowej nagrody został Józef Ziółkowski – główny specjalista ds. muzealnictwa w Fabryce Sztuk. Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wyróżnił Józefa Ziółkowskiego za działania przyczyniające się do rozwoju kulturalnego miasta, upowszechnianie historii i dziedzictwa kulturowego oraz promocję Tczewa poprzez przygotowanie wystawy „Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata”.

KOCIEWSKIE PIÓRO 2008

Kociewskie Pióro w dziedzinie animacji kulturowej otrzymała Alicja Gajewska – dyrektor Fabryki Sztuk.

NAGRODA I WYRÓŻNIENIE „TCZEWIANIN ROKU”

Laureatem nagrody przyznawanej przez Prezydenta Miasta Tczewa za 2008 rok została Alicja Gajewska. Prezydent docenił wkład dyrektor Fabryki Sztuk w działalność i rozwój placówki, a także działania na rzecz społecznego i kulturalnego rozwoju miasta oraz promocję Tczewa w kraju i za granicą.

Wyróżnienie Tczewianin Roku 2008 otrzymał Józef Ziółkowski, główny specjalista ds. muzealnictwa w naszej placówce.

WYRÓŻNIENIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

W 2010 r., doceniając działalność Fabryki Sztuk, Marszałek Województwa Pomorskiego wyróżnił Alicję Gajewską, dyrektor Fabryki Sztuk, za działania na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego miasta Tczewa.

Kula Doskonałości. Kolejne wyróżnienie dla Fabryki Sztuk

Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wyróżnił naszą placówkę Dyplomem Honorowym i Kulą Doskonałości. To najważniejsze wyróżnienie Stowarzyszenia przyznawane od 1998 r. Fabryka Sztuk została uhonorowana „za tworzenie osobom niepełnosprawnym intelektualnie warunków rozwoju i pełnego korzystania z praw przysługujących wszystkim obywatelom, za wspieranie w życiu społeczności lokalnej, za troskę, odpowiedzialność, szacunek i wiedzę, czyli za twórczą miłość”.

Instytucja Przyjazna Wolontariuszom 2016

Podczas VIII Powiatowej Gali Wolontariatu otrzymaliśmy tytuł „Instytucja Przyjazna Wolontariuszom 2016”, który został przyznany przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego za całokształt działalności w zakresie wspierania stowarzyszeń i grup nieformalnych.

Nagroda im. Krzysztofa Dąbrowskiego

Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich przyznało Fabryce Sztuk w Tczewie nagrodę im. Krzysztofa Dąbrowskiego za popularyzację archeologii. Wręczenie nagrody odbyło się 10 czerwca 2017r. w Łodzi. Nagroda jest przyznawana od 1982r.

Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Józefa Ziółkowskiego

Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał Józef Ziółkowski (gł. specjalista ds. muzealnictwa w Fabryce Sztuk). To zasłużonym regionalista, który od wielu lat dba o propagowanie dziedzictwa historyczno-kulturowego Kociewia. Oprócz pisania książek, jego pasją jest przygotowywanie wystaw, które są udanymi sposobami pokazania historii Tczewa.

Nagroda Osobowość Roku 2017

Nagroda Osobowość Roku 2017 powiatu tczewskiego w kategorii: Kultura w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego dla Kamili Gillmeister (gł. specjalista ds. wystawienniczych i warsztatów artystycznych w Fabryce Sztuk)

Wyróżnienie od Rady Miejskiej w Tczewie w kadencji 2014-2018

dla Alicji Gajewskiej, dyrektor Fabryki Sztuk

Złoty Krzyż Zasługi dla dyrektor Alicji Gajewskiej

W Dniu Tczewa, 30 stycznia 2019 r., dyrektor Fabryki Sztuk odebrała z rąk wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha Złoty Krzyż Zasługi.

Skra Ormuzdowa dla dyrektor Alicji Gajewskiej

W 2021 roku Rada Programowa miesięcznika “Pomerania” przyznała Alicji Gajewskiej wyróżnienie pn. Skra Ormuzdowa za działalność na rzez Kociewia.

Nagroda Osobowość Roku 2020

Dariusz Wałaszewski (specjalista ds. muzealnictwa) zdobył I miejsce w etapie powiatowym (powiat tczewski) oraz III w etapie wojewódzkim (województwo pomorskie) w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego pn. Osobowość Roku 2020.

Pro Domo Trsoviensi dla dyrektor Alicji Gajewskiej

W 2021 roku Rada Miejska w Tczewie przyznała wyróżnienie Alicji Gajewskiej. Wnioskodawcą było Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej oraz grupa mieszkańców Tczewa.

Zobacz także:



Skip to content