Obiek.

Obiekty

30 Stycznia 4

Siedziba główna znajduje się przy ul. 30 Stycznia 4. To kompleks dwóch obiektów połączonych dziedzińcem, które zostały zmodernizowane ze środków unijnych w ramach projektu „Centrum wystawienniczo-regionalne dolnej Wisły w Tczewie”.

Przy ul. 30 Stycznia 4 dysponujemy:

salą wystawową o powierzchni 208 m2,
salą wystawową o powierzchni 325 m2,
salą konferencyjną o powierzchni 120 m2.
pomieszczeniem na spotkania organizacji pozarządowych,
salą wielofunkcyjną na wystawy, spotkania, warsztaty, prelekcje, szkolenia, o powierzchni 88 m2,
dwoma pomieszczeniami na warsztaty artystyczne,
Punktem Obsługi Klienta.
pomieszczeniami socjalnymi, biurowymi,
pomieszczeniami magazynowymi,
pomieszczeniem, w którym działa Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej prowadzony przez Lokalną Organizację Turystyczną „Kociewie”.

W siedzibie głównej można zwiedzić wystawy oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych i innych imprezach kulturalnych. W Punkcie Obsługi Klienta prowadzimy sprzedaż publikacji.

Wynajmujemy również sale na zasadach komercyjnych. Informacje: 58 530 44 84.

Podmurna 12 i 15

Od 1 stycznia 2010 r. zarządzamy kamienicą przy ul. Podmurnej 12 o łącznej powierzchni 101 m2, a od 1 września 2011 r. kamienicą przy ul. Podmurnej 15 o łącznej powierzchni 241 m2. Dziewiętnastowieczne budynki zostały wyremontowane w ramach projektu realizowanego przez Gminę Miejską Tczew „Rewitalizacja Strefy A Obszaru Zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie”. Jesteśmy partnerami projektu, a w kamienicach realizowane są zadania statutowe Fabryki Sztuk.

W dwunastce opowiadamy o życiu marynarzy – uczniów Szkoły Morskiej w Tczewie. Ponadto prezentujemy wystawę „Historia rewitalizacji miasta Tczewa”, a w sali warsztatowej dajemy upust wyobraźni dzieci, które mogą nawet rysować po ścianie.

Od progu piętnastki można wyczuć klimat epoki napoleońskiej. To za sprawą wystawy stałej „Wielka wojna w małym mieście” o bitwie o Tczew z 1807 r., która rozegrała się pomiędzy wojskami pruskimi i napoleońskimi. W kamienicy znajduje się ponadto izba pamięci poświęcona lekkoatlecie, mistrzowi olimpijskiemu, rodowitemu tczewianinowi Kazimierzowi Zimnemu. Organizujemy także czasowe wystawy sztuki współczesnej.

Zobacz także:Skip to content